Pühapäeval 26. veebruaril Tallinnas Sportland Arenal peetud superkarikafinaalis läksid vastamisi mullune Premium liiga tšempion Tallinna FC Flora ja valitsev Evald Tipneri karika võitja Paide Linnameeskond. Krobeliselt kulgenud esimese poolajaga 0:2 kaotusseisu jäänud Linnameeskond lõi aga marulise teise poolajaga kolm vastuseta väravat ning võitis klubi ajaloo esimese superkarika. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Mäng Sportland Arenal algas aktiivselt ning tegusamaks pooleks esimese veerandtunni vältel oli Paide, kes ründas peamiselt vasaku ääre kaudu ning surus Florat üpris tugevalt keskväljal, võites seal kahevõitlusi ning viies palli ründekolmandikku. 15 minuti järel ent libises mäng Flora kätte ning esimese kolmveerandtunni lõpuni Paide enam valitseva meistri surve alt ei pääsenudki.

22. minutil järjekordset Flora rünnakut pareerides suutis Silver Alex Kelder Marko Lipu tsenderduse küll blokeerida, ent pall langes täpselt trahvikastis olnud tühja taskusse, kus ootas Rauno Alliku. Too ei kõhelnud ning kõmmutas palli esimese puutega Ebrima Jarjule püüdmatult lati alla.

44. minutil sai Flora järjekordselt oma tahtmise, mida oli juhtväravast alates Paidele peale surunud. Vasakult äärelt üles võetud rünnakul realiseeris taas Alliku hea söödu Ken Kallastelt, virutades trahviala nurgast tugeva pommlöögiga palli Jarju selja taha.

Garderoobiväravast ning täielikult untsu läinud ja väravavõimalusteta kulgenud poolajast Paide ometi šokki ei langenud, sest teist poolaega alustati sama näljaselt kui esimest. 59. minutil tuli tahtmise eest tasu: Kaimar Saagi pöördelt antud täpse söödu realiseeris Robi Saarma kindlalt, kui saatis palli talle nii omase diagonaallöögiga Evert Grünvaldist mööda tagumise posti kõrvale.

Tagasi löödud värav kõigutas Flora enesekindlust korralikult ja Paide innukus aina kasvas, ent valitsev meister külvas endiselt ohtu igast asendist. Pall püsis siiski väravaraamidest väljaspool. 76. minutil tabas Florat aga järgmine šokk, kui Saarma poolt trahvialasse saadetud pall tagumise väravaposti juures varitsenud Silver Alex Kelderi leidis. Kelder virutas palli trahviala keskele, ent selle trajektoorile jäi ette Flora kaitsja Erko Jonne Tõugjas, kelle rinnast lendas pall Flora oma väravasse. 2:2!

Järelejäänud veerandtunni vältel oli Flora ohtlik ning Paide panustas üha selgemalt penaltiseeriale, võttes seisva palli olukordadest maksimaalsed sekundid. Penalteid lööma siiski ei mindud, sest viimasel, kolmandal üleminutil võttis Sergei Mošnikov alla Jarjult tulnud pika palli, suunas selle Mechini Gomisele ning Flora kaitsjad langesid Gomise söödu järel Saarmale omaenda seatud suluseisulõksu. Sööt tuli välja ideaalselt ning Saarma sai segamatult Grünvaldiga üksühele purjetada ja lahendas olukorra külmavereliselt. Niipea, kui Linnameeskonna mängijad olid tähistamiseks nurgalipu juurde jõudnud, kõlas ka kohtumise lõpuvile, mis tähendas, et mängu viimase pallipuutega tõi Robi Saarma Linnameeskonnale ajaloo esimese superkarika.

Juba alanud nädala lõpus ootab Linnameeskonda järjekordse Premium liiga hooaja avalöök, kui võõrsil minnakse pühapäeval 5. märtsil kell 14 algavas kohtumises vastamisi Narva Transiga.

Kohtumise protokoll

26. veebruaril kell 12.00 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond  2:3 (2:0)
22., 45. Rauno Alliku – 59., 90+3. Robi Saarma, 76. ov. Erko Jonne Tõugjas

Hoiatused: 47. Marko Lipp, 79. Märten Kuusk – 67. Ebrima Jarju
Mänguolud: -3, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuruväljak libedas seisukorras