Premium liiga kümnenda vooru kohtumises võõrustas Paide Linnameeskond tabeli tagumise otsa meeskonda Pärnu Vaprust. Tempokalt alanud kohtumises lõi Linnameeskond kaks väravat juba kümnendaks minutiks, ent lasi siis vastased mängu tagasi. Rünnakul toimis Paide jaoks sel päeval siiski pea kõik ning lõpuks alistati pärnakad koguni 6:2. FOTO: Mauri Levandi  (Soccernet.ee).

Avaväravat tuli Paide kunstmurustaadionil oodata vaid seitse minutit, kui Andre Frolov Siim Lutsu hea eeltöö järel tabamuse vormistamise vaeva isetult enda kanda võttis. Kolm minutit hiljem toimetas palliga kenasti Kaimar Saag ning jättis selle karistusalas Deabeasele, kes samuti külma verd üles näitas ja kena pakkumist skoori teha tagasi ei lükanud.

Kaheväravalise eduseisu sisse võtnud Linnameeskond muutus seejärel aga õige pisut mugavaks, lubas Vapruse mängu tagasi ning 31. minutil ajastas hästi sööstu Paide kaitseliini selja taha endine paidekas Kevin Kauber, kes ei eksinud ja tegi seisuks 2:1. Paide ärkas seejärel uuesti, tuletas meelde möödunud nädalavahetusel Kuressaares toimunut ning vaid kaks minutit hiljem skooris väljaku teises otsas Ragnar Klavan, kes ise algatatud rünnaku kauni vintlöögiga tabamuseks realiseeris. 3:1.

Teise poolaja esimesel poolel oli väljakul kõvasti pusimist Pärnu madala kaitseblokiga, ent pusimistöö kandis vilja, sest 64. minutil sunniti pärnakad oma trahvialas eksima, Kaimar Saag sai kirja mängu teise väravasöödu ning Deabeas realiseeris taas kindlalt. 4:1.

Kui vahetusest tulnud Sergei Mošnikov 80. minutil teise pingilt tulnud mehe, Ebrima Singhatehi söödust järjekordse efektse värava lõi – ta tõstis värava ette tulnud palli välisküljega pehmelt Hendrik Vainust mööda üle väravajoone – tundus, et nüüd peaks küll kõik tehtud olema. Vaprus aga ei tahtnud sugugi alla anda: 87. minutil nõelas Vaprus taas endise paidelase jala läbi, kui Sander Sinilaid trahviala joonelt palli Paide värava lati alla paugutas.

Selle eest, et viimane sõna mängus Paidele jääks ning mõnusas tujus mäng lõpetatud saaks, hoolitses Ebrima Singhateh, kes oma mänguminutite jooksul üles näidatud teravust veel kord demonstreeris, kui napsas keskväljal Vapruselt palli ning tegi nende värava suunas uhke mitmekümnemeetrise soolo, mille kindla ja täpse löögiga võrku lõpetas. Mängu lõppseis 6:2 jättis Linnameeskonnale sisse rahulolu hästi toiminud ründemängu üle, ent nagu abitreener Erki Kesküla ja keskkaitsja Ragnar Klavan mängujärgses Linnameeskonna TV-le antud intervjuus nentisid, ei saa lõpuni rahul olla järvalaste keskendumise ja fookusega, mis meeskonnalt taas nõrgema vastase vastu nullimängu röövisid.

Järgmise mängu peab Linnameeskond juba eeloleval pühapäeval, kui koduväljakul võõrustatakse Tallinna Kalevit, kes kümnendas voorus Tallinna FC Flora närviliselt higistama pani, ent neile lõpuks siiski 2:4 alla vandus. Kohtumine Kalevi vastu algab Paide kunstmurustaadionil pühapäeval kell 14.30.

Erki ja Ragnari kommentaarid + kõik Paide väravad lähivaates

Kohtumise protokoll

27. aprillil kell 19.30 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond – Pärnu JK Vaprus 6:2 (3:1)
7. Andre Frolov, 10., 64. Deabeas, 33. Ragnar Klavan, 80. Sergei Mošnikov, 90+3. Ebrima Singhateh – 31. Kevin Kauber, 87. Sander Sinilaid

Väravasöödud: 7. Siim Luts, 10., 64. Kaimar Saag, 33. x, 80. Ebrima Singhateh, 90+3. x – 31. Kristjan Kask, 87. Reno Mark
Hoiatused: 26. Anton Krutogolov, 37. Magnus Villota, 53. Uku Kõrre
Mänguolud: +5, vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras