Paide Linnameeskonna hooaja ettevalmistusperioodi kolmanda mängu pidamiseks tuli meestel võtta ette reis lõunanaabrite juurde. 28. jaanuaril peeti Riias Rimi Olümpiakeskuses maha treeningmäng Läti kõrgliiga mulluse pronksiklubi Riia FSi vastu. Ühepoolseks kujunenud kohtumisest väljusid võitjana võõrustajad, mängu tulemuseks jäi 4:0. FOTO: RFS PHOTOS.

Kaotusseisu jäi mitmete oluliste puudujatega Paide juba viiendal minutil, kui Linnameeskonna kaitseliinist läbi murti ning Janis Ikaunieks tagumises väravapostis Ebrima Jarju tõrjutud palli sisse sai suruda. Teine värav sündis 40. minutil ning üpris sarnasest olukorrast: Jarju kätest tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Faustas Steponavicius. Teise värava eel pääses napilt punasest kaardist Foday Darboe, kes tegi keskväljal tõsise vea lätlaste ründaja vastu.

Esimesel poolajal jäid Paide poolt eredamateks hetkedeks Robi Saarma läbimurded ning Mechini Gomise lattilöök.

Teisel poolajal vahetas RFS välja praktiliselt kogu võistkonna, ent mängu see suuremal määral ei muutnud. Juba 48. minutil oli täpne lätlaste Valerijs Lizunovs ning tegi seisuks 3:0 võõrustajatele.

Mängu lõpuosas, mil vahetusest olid sekkunud Kaimar Saag ja Sergei Mošnikov, elavnes ka Paide mäng ning teravate äärerünnakute järel suudeti mitut puhku pall trahvikasti toimetada, kust RFSi kaitsjad selle blokeerisid või oli ülesannete kõrgusel paari suurepärase tõrjega hiilanud RFSi väravavaht.

Mängu lõppseisu vormistas Valerijs Lizunovs 71. minutil oma teise ja RFSi neljanda väravaga.

Paide rivistusest puudusid viirushaiguste ja erinevate vigastuste tõttu Mihkel Aksalu, Dehninio Muringen, Siim Luts, Dimitri Jepihhin, Dominique Simon, Herol, Kristofer Piht ja Silver Alex Kelder.