Neljapäeva õhtul Gruusia pealinnas peetud sealse suurklubi Dinamo Tbilisi ja Paide Linnameeskonna vaheline Euroopa konverentsiliiga esimese kvalifikatsiooniringi esimene kohtumine jääb paljudele kauaks meelde. Luuravalt alanud mäng, mis kulges peamiselt võõrustajate pallivaldamise tähe all, muutus aga teisel poolajal kahe võrdse heitluseks, millest Paide tõmbas pikema kõrre: Dinamo alistati avamängus 3:2. FOTO: Irakli Inasaridze.

Avaminutitel kompasid meeskonnad teineteist ettevaatlikult ega avanud ühtki kaarti. Dinamo küll andis märku, et kavatseb mängus initsiatiivi võtta ja seda hoida, ent ummisjalu rünnakule külaliste vastu ei tormatud.

22. minutil tuli Linnameeskonnal siiski pall võrgust välja võtta pärast seda, kui Deabeas oli vasakul äärel rünnakule tõustes palli kaotanud ning grusiinid selle kiiresti oma ründekolmandikku toimetasid. Linnameeskonna rünnakuga kaasa tõusnud kaitsjad olid positsioonist väljas ning Davit Skhirtladze sai umbes 15 meetrit rahulikult palli Mihkel Aksalu selja taha saata.

Avapoolajal oli Dinamol veel mõni poolohtlik võimalus, Paidel üks ärksam periood, mille vältel teeniti nurga- ja karistuslööke, ent poolajapausile mindi siiski võõrustajate 1:0 eduseisus.

Teisel kolmveerandtunnil jätkus esiotsa sarnane mängupilt, ent Paide vahetused hakkasid mängu soodsas suunas mõjutama. Ebrima Singhateh, pingilt tulnud ründaja tõi platsile otsekohe elavust ja teravust ning 61. minutil toimetati pall kiire söödumängu järel mugavalt ette Siim Lutsule, kes selle ühepuutelöögiga Dinamo kiipri selja taha saatis. 1:1!

Viigiseisu kauaks ei jätkunud, sest juba neli minutit hiljem harutasid väljakuperemehed omakorda Paide kaitseliini söödumänguga lahti ning Levan Kharabadze tugeva ja terava pealelöögi vastu trahvialas jäi Mihkel Aksalu võimetuks.

Taaskordne taha jäämine Linnameeskonda ei halvanud, vaid veelgi pingilt lisanudnud ründejõu abil (sekkus Kristofer Piht) hakkas pall üha sagedamini Dinamo väljakupoolel püsima jääma. 75. minutil tabas Siim Lutsu pealelöök väravaposti. Kuus minutit hiljem aga sai Paide oma värske ründeliiniga ikkagi oma tahtmise. Singhateh teenis nurgalöögi, Andre Frolov tsenderdas selle kasti ning esimese klaarimise järel saadeti see sinna tagasi. Abdul Razak Yusif sokutas palli  kenasti ette Singahtehile, kes ei eksinud. Taas viik, 2:2!

Boris Paichadze Dinamo Arena vakatas ning kodumeeskond sai oma poolehoidjatelt üha nõudlikuma vilekoori osaliseks. Paide aga polnud veel oma viimast sõna öelnud.

Eelviimasel mänguminutil teenis Singhateh karistuslöögi umbes 22 meetrilt. Frolov saatis selle tagumise väravaposti suunas, kust see Dinamo meeste poolt küll klaariti, ent seda täpselt Kristofer Pihti jalale, kelle kaitsemängija oli palli rünnates silmapilk varem valveta jätnud. Pihti lähilöök oli kiire ja täpne, Paide asus kohtumist 3:2 juhtima!

Kohtumisele antud neli lisaminutit kulgesid Dinamo meeste meeleheitlike rünnakute  tähe all,  kui nende ainus siht oli toimetada pall Paide trahvialasse ja see sinna püsima jätta. Ent kõik, mis Linnameeskonna karistusalasse sisse tuli, sealt ka välja löödi. Oma fännide vilekoori saatel tuli Dinamol vastu võtta ka kohtumise lõpuvile ning tunnistada Paide Linnameeskonna 3:2 paremust. See mäng tähistas kolmandat aastat eurosarjas mänginud Paide jaoks esimest võitu.

Korduskohtumine leiab aset Pärnu rannastaadionil neljapäeval 14. juulil kell 19. Piiratud koguses piletid on müügil Piletilevis.