Koduse kõrgliiga 29. mänguvoor tõi Paide linnastaadionile külla Tallinna JK Legioni ning kodumeeskonnale aegade suurima Premium liiga võidu: külalised alistati uskumatuna kõlava skooriga 10:0. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine algas (ning kulges kuni lõpuvileni) Paide totaalse kontrolli all. Legion oli hädas nii Paide keskvälja kui ründeliini ohjeldamisega, ei suutnud markeerida mehi standardolukordi kaitstes ning lõpuks said jala valgeks seitse Linnameeskonna mängijat. Robi Saarma sai kirja väravasöötude kübaratriki.

Skoori avas juba neljandal minutil Dominique Simon, kes suunas peaga väravasse Robi Saarma nurgalöögi. Viis minutit hiljem suskas Hindrek Ojamaa väravasse karistuslöögi järel trahvikasti põrkama jäänud palli. 15. minutil skooris samuti peaga Kristofer Piht, kui lükkas peaga väravanurka Robi Saarma tsenderdusest tulnud palli. 21. minutil suurendas eduseisu kapten Andre Frolov, kaks minutit hiljem sai Piht kirja oma teise värava. Poolaja lõpetuseks tegi seisuks 6:0 Kristjan Pelt, kes lükkas peaga lati alla Robi Saarma nurgalöögi.

Teine poolaeg tundus esiotsa toovat mõningast rahunemist ning end kogunud Legion üritas üles võtta positsioonirünnakuid. Veerandtunnise mängu järel aga loksus kõik tagasi tuttavale rajale. 62. minutil lõpetas äsja vahetuses sekkunud Bubacarr Tambedou terav pealelöök oma tee Legioni väravas. Vaid minut hiljem sai Tambedou kirja teisegi tabamuse, kui lõpetas Kristjan Peldi pika sööduga alguse saanud rünnakuolukorra kindlalt tabava löögiga.

Kümme minutit enne avavilet sai oma esimese värava Paide eest kirja meeskonna värskeim täiendus Mechini Gomis, kui lõpetas pika ja ilusa rünnakukombinatsiooni täpse pealelöögiga kümnekonnalt meetrilt. Minuti pärast lisas Gomis teisegi, realiseerides Sten Jakob Viidase hea eeltöö viielt meetrit. 10:0 ning Paide Linnameeskonna ajaloo suurim meistrisarja võit oli tõsiasi.

Linnameeskonna järgmist kohtumist tuleb pisut oodata: murule tullakse alles koondisepausi järel 2. oktoobril, kui kell 14.30 võõrustatakse Paides Navra Transi.

Kohtumise väravad

Kohtumise protokoll

18. septembril kell 17.15 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – Tallinna JK Legion  10:0 (6:0)
4. Dominique Simon, 9. Hindrek Ojamaa, 15., 23. Kristofer Piht, 21. Andre Frolov, 45. Kristjan Pelt, 62., 63. Bubacarr Tambedou, 80., 81. Mechini Gomis

Väravasöödud: 4., 15., 45. Robi Saarma, 9. x, 21. Siim Luts, 23. Dominique Simon, 62. Hindrek Ojamaa, 63. Kristjan Pelt, 80. Joseph Saliste, 81. Sten Jakob Viidas
Hoiatused: 90. Mechini Gomis – 42. Andrei Bespomoštšnov, 69. Aleksandr Švedovski, 90. Deniss Belov (pingilt)
Mänguolud: +14, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras