Neljapäeval 20. juulil Tallinnas Kadrioru staadionil peetud Euroopa konverentsiliiga esimese kvalifikatsiooniringi teine kohtumine lõppes Linnameeskonnale 0:0 normaalaja järel 0:2 kaotusega lisaajal. See tähistab ka tõsiasja, et tänavune eurohooaeg on Paide meeskonnale lõppenud. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

1391 silmapaari ees peetud kohtumine algas ärevalt, kui kaitseliini eksimuste tõttu tuli Ebrima Jarjul Paide väravasuul kohe mitme paraadtõrjega hiilata. Seejärel aga sai Linnameeskond mänguinitsiatiivi endale ning külvas Fääri saate klubi B36 Torshavni väravaesisel pidevalt ohtu.

Parim võimalus skoor avada langes juba 18. minutil Andre Frolovile, kelle lähilöök aga ebaõnnestus ning pall põrkas mööda väravajoont, kuni jõudis B36 väravavahi kinnaste vahele. Vaid kümmekond minutit hiljem tulistas trahviala tagant peale Thomas Agyepong, kelle löögile aga jäi taas väravajoonel õnnelikult ette vastaste kaitsja.

Veel mitut puhku tuli fäärlaste puurilukul otsustavalt sekkuda, ent värav jäigi avapoolajal lahti muukimata.

Teine poolaeg kulges väga kinnise ja võimalustevaese jalgpalli tähe all ning nõnda mindi lisaajale, mis Paide jaoks paraku katastroofiliselt algasid. Juba 92. minutil tegi Eli Nielsen nurgalöögi järel seisuks 0:1 ning vaid paar minutit hiljem – taas nurgalöögist – suurendas Michal Przybylski külaliste eduseisu kaheväravaliseks.

Kogu ülejäänud mänguajaks laskusid fäärlased seejärel ülitihedasse kaitseblokki ning suretasid mängu täielikult. Lõpuvile tähistas nukrat tõsiasja: Paide Linnameeskond langes eurokonkurentsist esimesel tõkkel.

Juba pühapäeval 23. juulil tuleb meeskonnal jätkata seisu parandamist koduses Premium liigas, kui külla sõidetakse FC Kuressaarele.