Jalgpalliliidu arendusosakond, kes monitoorib järjepidevalt koduste kõrgliigamängude korraldust, avaldas teisipäeval 2022. aasta hooaja koondhinnangu, millest selgub, et Paide Linnameeskonna kodumängude korraldus oli tänavu kõigi Premium liiga klubide hulgas kõige parem. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Igal Premium liiga kodumängul viibib kohal jalgpalliliidu poolt määratud inspektor, kelle ülesandeks on mängu tehniliste nüansside ning sujuvuse üle kontrolli teostamine ja vajadusel sekkumine, aga ka hinnangu andmine mängu korralduspoolele üldiselt. Luubi all on suur hulk faktoreid ja detaile: väljaku seisukord, turvatoimkonna ja pallipoiste tegutsemine, teadustuse sisukus ja kvaliteet, helitehnika, toitlustuse tase, publiku käitumine ning publikule pakutavad lisaväärtused jne. Kõigist hinnangutest moodustub viiepalliskaalal antav üldhinne ning hooaja lõikes neist omakorda koondhinne hooajale.

Paide Linnameeskonna tänavune koondhinne oli viiepalliskaalal väga kõrge 4,52. Mullusega võrreldes parandas Linnameeskond oma hinnet koguni 0,52 punkti võrra. Väga kõrgelt hinnati nii Paide kunstmurustaadioni kui linnastaadioni väljaku kvaliteeti, tipulähedased hinded pälvis mängude teadustus ja helisüsteem. Kõrge koondhinde tagas asjaolu, et alla nelja hindepunkti ei pälvinud Paides hooaja vältel ükski hinnatav valdkond.

Korraldushinnete pingereas teiseks tuli Tallinna FC Flora ning kolmandaks Tallinna FCI Levadia, kes peavad mõlemad oma kodumänge rahvusstaadionil A. Le Coq Arenal.