Järjekordne Pärnu Summer Cup on lõppenud. Paide Linnameeskonna noortevõistkonnad osalesid koduse jalgpallisuve ühel tähtsündmusel suurel hulgal ning esindasid klubi väärikalt: päevadesse jagus nii võimsaid võite kui võitluslikke viike. Taavi Partsi ja Steven Pleesi juhendatavad U9 lapsed tõid koju oma vanuseklassi turniiri hõbemedalid!

Linnameeskonna noortetöö juht Margus Luts avaldas, et on kogu klubi treenerkonnale ääretult tänulik.

“Treenerid tegid suurepärast tööd ja koostööd,” lausus ta. “Võistkonnad komplekteeriti hoolimata Tallinnas samal ajal peetud laulu- ja tantsupeost hästi ning konkurentsivõimeliselt. Mõistagi teeb meele rõõmsaks see, kui suurelt meie klubi Pärnus esindatud oli: panime välja seitse võistkonda, sealhulgas ühe tüdrukute võistkonna.”

Kokku osales Paide Linnameeskonna eest turniiril 93 last 10 treeneri juhendamisel. Margus Luts: “Lapsed olid kogu turniiri vältel väga hästi hoitud, korraldati grupipõhiseid ja kogukondlikke ühisüritusi, kaasati lapsevanemaid ning mõistagi oleme eriti uhked selle üle, kuivõrd võimsalt oli Linnameeskond nähtav turniiri avarongkäigus. Kummardan ja tänan kõiki osalejaid, treenereid, lapsi ja lapsevanemaid!”

Treenerite poolt kinnitasid noortetöö juhi kiidusõnu ka Kristo Kiik ning Veiko Kurim.

Kiik tõi välja suure kogemustepagasi, mille poisid turniirilt kaasa tõid. “Kolm võitu ja kolm kaotust, vägev turniir,” lausus ta. “Suutsime palju väravaid lüüa, ent peame tegema tööd kaitsega. Tegelemist vajab ka poiste võitlusvaimu säilitamine olukorras, kus jääme tagaajajaks, aga kokkuvõttes meie kuttidele väga hea kogemus!”

Veiko Kurimi sõnul jääb ta oma U15 võistkonna hoolealustega rahule eriti seetõttu, et ülitugevas konkurentsis suudeti sisu näidata. “Kohal oli Eesti hetke parimad viis satsi: läksime turniirile teadmisega, et saame end proovile panna ning jalkat nautida, tulgu mis tuleb!” rääkis Kurim. “Kohamängudes penaltiseeriates võetud võitude kohta ütlen niipalju, et minu võistkondade trennid lõppevad eranditult alati penaltite löömisega. Minu juhendatav võistkond kaotas penaltitega viimati kümme aastat tagasi!” Naerdes lisas Kurim, et võib-olla sõnus ta nüüd hea seeria ära, ent seda meeleolukam on oodata järgmist võistlusolukorda penaltiseerias. “Jätkame rutiinset, aga meeleolukat tööd!” kinnitas ta.

Linnameeskonna president Veiko Veskimäe, kes käis võistkondi ise ka kohapeal toetamas, tänas kõiki asjaosalisi klubi lipu kõrgel hoidmise eest. “Oli võite, oli kaotusi, oli emotsioone, naeru ja pisaraid. Suur-suur aitäh kõigile lastele, treeneritele, vanematele. Eraldi kummardan kõigi ees rongkäigus ja turniiri vältel üles näidatud ühtsuse eest: Paide oli igal pool häälekalt ja silmapaistvalt esindatud!”

Linnameeskonna võistkondade tulemused Summer Cupil

PLM U17, treener Rauno Kald: ääretult tasavägisel ning konkurentsirohkel turniiril tuldi kaheksa võistkonna konkurentsis kaheksandaks. Veerandfinaalis kaotati 0:0 lõppenud normaalaja järel penaltitega hilisemale turniiri võitjale Pärnu Vaprusele. Pikaks veninud kohamängus tuli samuti penalteid lüüa ning tulemusega 10:11 jäädi seal alla.

PLM U15, treenerid Veiko Kurim ja Meelis Rooba: 15 võistkonna seas haarati viies koht. Magusaim võit võeti kohamängus, kus oldi penaltiseerias üle Viimsi jalgpalliklubist.

PLM U13, treener Roman Zarovski: 15 võistkonna hulgas tuldi viiendaks. Alagrupifaasis jäi ülinapilt puudu, et pääsetuks võistlema esimese kuni neljanda koha peale, määravaks sai napp 0:1 kaotus hilisema võitja, Läti klubi FK Iecava vastu.

PLM U12, treener Kristo Kiik: kuues koht 15 võistkonna hulgas. Ääretult tasavägisel ning võitluslikul turniiril mängiti oma võimete kohaselt ning tasuks tubli tulemus!

PLM U11, treener Viktor Mets: viies koht 16 võistkonna seas. Turniiri võtmehetkeks kujunes marulahing Viljandi Tulevikuga, kus mindi 3:1 juhtima, ent lõpuks tuli tunnistada vastase 4:3 paremust. 5.-8. koha mängude seeriast võeti kindel maksimum.

PLM U9, treenerid Steven Pleesi ja Taavi Parts: Linnameeskonna võistkondade parim tulemus turniiril, hõbemedalid! Ainuke kaotus (1:2) kogu turniiri vältel tuli võtta vastu turniiri võitjalt Tallinna FC Floralt.

PLM TU15, treener Kalmer Klettenberg ja Kelly Lilleoja: meie ainus neidude võistkond esines vahvasti ning kuue võistkonna seas tuldi viiendaks. Erilist tunnustust väärib alles sel aastal tööd alustanud tütarlaste pühendumus ning võitluslikkus kordades suurema kogemusega vastaste vastu.