Premium liiga kolmanda vooru kohtumine Paide kunstmurustaadionil viis Linnameeskonna kokku mulluse hõbedaklubi, Tallinna FC Flora esindusega. Äärmiselt pingeline ja haarav mäng, kus koduvõistkond suutis kaotusseisu jäänuna end viigile võidelda ja jahtis innukalt ka võiduväravat, lõppes üleminutitel ikkagi valusa 1:2 lüüasaamisega. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine algas Paide jaoks sobivas rütmis. Esimesed kümmekond minutit rünnati maruliselt ning suruti Flora kaitsesse. Juba kolmandal minutil pääses Deabeas trahvikastist terava nurga alt peale lööma, ent florakad suutsid löögi tõrjuda. 14. minutil sai aga Flora üles esimese korraliku äärerünnaku ning karistusalasse täiesti üksi jäetud Mark Anders Lepikul ei tekkinud raskusi Michael Lilanderi täpse tsenderduse ja Martin Milleri kannapuute järel talle ette kukkunud palli võrku saatmisega. 0:1.

Paide langes ootamatust väravast mõneks ajaks kergesse šokki, ent kogus end peagi. Pooltunni täitumise eel oli taas suurepärane võimalus Deabeas’el, kelle terava pommlöögi aga Flora kiiper Evert Grünvald pantrihüppega ristnurgast ära tõi. Samad mehed olid aktsioonis ka viis minutit hiljem, ent Paide rünnak luhtus taas.

Teisele poolajale tuli Linnameeskond uue hingamisega ning haaras mänguohjad kindlalt oma haardesse. Flora rünnakud löödi tagasi ning Paide tegevus vastaste väravaesisel muutus üha ägedamaks. 64. minutil pääses siiski ka Martin Miller Mihkel Aksalu valdustes peale tulistama, ent pall lendas väravast mööda.

Paar minutit hiljem tungis Siim Luts paremalt äärelt Flora trahvikasti ning tsenderdas värava ette. Pea kaotanud Flora kaitseliin jooksis puntrasse, jälgides tsenderdusele sööstnud Sergei Mošnikovi liikumist. Mošnikovi ülepuusalöök küll ebaõnnestus, ent vastaste keskväljamees Markus Soomets lõi puhkenud segaduses oma väravavahi  eest palli ise posti kõrvale võrku. 1:1.

Viigiväravast innustust saanud Paide jätkas ründamist, ent väravalisa ei tulnud ei Karl Mööli pealelöögist ega Robi Saarma suurepärasest võimalusest: viimase pealelöögi tõi väravajoonelt ära Henrik Pürg. 90. minuti täitumise eel tulistas teisel pool väljakut üle Konstantin Vassiljev. Just tema jalale jõudis aga minut hiljem ikkagi Daniil Kuraksini sööt, mille Vassiljev kindlalt läbi Paide kaitseliini värava alumisse nurka rammis. 1:2.

Järelejäänud üleminutite jooksul püsis pall paraku ainult Paide väljakupoolel ning nõnda tuli haarava lahingu järel vastu võtta valus 1:2 kaotus.

Paide järgmise vooru kohtumine peetakse Tartus, kus pühapäeval 20. märtsil minnakse vastamisi sealse Tammekaga. Järgmise kodumängu peab Linnameeskond aga alles 10. aprillil: siis võõrustatakse mullust meistrit Tallinna FCI Levadiat.