Paide Linnanaiskond/Tapa alustab pühapäeval naiste Teise liiga hooaega, võõrustades Paide kunstmuruväljakul FC Jokeri ja Kuusalu ühendnaiskonda. Mäng algab Paides kell 11:30. Hooaja alguse eel vestlesime naiskonna peatreeneri Kalmer Klettenbergiga.

Kuidas läks naiskonnal hooaja ettevalmistus ja sisehooaeg?

Naistega läks saaliperiood rahuldavalt. Positiivne on see, et turniiridel läks meil küllaltki hästi ja suutsime ka esimese võidu ära võtta. Käisime päris palju võistlemas, ehk isegi liigagi palju. Tihti ei saanud me nädalavahetustel saalis trenni teha, sest võimla oli hõivatud ja seega oli ka otsus rohkem võistelda nii öelda trenni asemel. Samas loodan, et järgmisel aastal me äkki saali ei peagi kolima ja meil on võimalus aastaringselt väljas treenida, või siis saame Tapap normaalsed saaliajad.

Millised on kahe hooaja vahel olnud muudatused kooseisus ja kas on veel midagi muutunud?

Kui võtta ette eelmise hooaja mängijate nimekiri, siis sealt on jätkamas 13 mängijat. Osad mängijad juba loobusid eelmise hooaja keskel, kahe aasta vahel on lahkunud Anna Maria Mets, kes läks Esiliigasse. Liitunud on Tarvasest Carina Adolfsson, kuid kahjuks sai ta enne hooaja algust põlvetrauma ja polegi kindel, kas ta meid üldse aidata saab. Lisaks on veel 4 mängijat meie noortevõistkonnast liitunud, kes vajadusel meid aitavad.

Carmen Juurik on lõpuks sellises vanuses, et tohib naiste meistrivõistlustel mängida, kuigi oleks juba vabalt kaks aastat tagasi seda teha võinud. Tema on mängija, kes noortekoondise treeningutel käib ehk meile väga vajalik täiendus. Üldiselt on kooseis küllaltki hõre, kuid see tähendab seda, et kõik kes kooseisus on, peavad endast alati kõik andma ja kohusetundlikult mängudel käima. Kui nad seda suudavad saame me hooajaga kenasti hakkama, sest kvaliteet on kindlasti parem kui varem.

Muutunud on ka see, et neiud saavad Tapal tasuta jõusaalis käia ja hooajaks end vormi rohkem viia ja kindlasti sooviks ka rohkem hakata tegelema mängujärgsete analüüsidega. Selleks oleks vaja ka mõned mängud videole saada. Muuta sooviks ka mängustiili – selline jalgpall nagu me eelmine aasta mängisime on küll kohati efektiivne, ent see on suhteliselt kole jalgpall. Rohkem sooviks ikka rõhku panna söödumängule ja rünnakute ehitamisele mitte lahmimisele, aga eks see kõik võtab aega ja nõuab kannatust.

Muutus on ka see, et meil on järelkasvu U15 võistkond, kes ka endavanuste liigat mängima hakkab ja sügisest sooviks hakata veel laiemalt tüdrukutega tegelema. Peaksid tekkima uued grupid ja seda mitte ainult Tapale, aga sinna on veel veidi aega ja info tuleb kindlasti, kui aeg nii kaugel on!

Millised on hooaja eesmärgid aastal 2016?

Kuna tegemist on küllaltki noore ja ka vähe aastaid jalgpalliga tegelenud naistega, siis tuleb pidevalt liikuda samm-sammult. Esimene aasta läks meil väga hästi ja minu ootused ja lootused said kindlasti ületatud. Nüüd uuel hooajal soovikski sammu edasi teha.

Minul hakkab ka mängijatest väga selge pilt tekkima, nende miinustest ja plussidest ja seega peame üheskoos läbi usalduse ja võistkonnatunde edasi liikuma. Eeldusi väga heaks mängijaks saada on väga mitmel neiul, kuid see ei käi kergelt ja selleks tuleb neil kohati rohkem pingutada ja eesmärke seada, mille kallal ka töötame.

Mida aasta edasi, seda vähem mängija areneb, ehk praegu tuleks endast pidevalt maksimum anda. Paraku see alati nii ei ole, kuid ma loodan et olukord muutub – selleks olen ka arenguvestlusi pidanud ja loodan, et ka neiud ise muudavad end, kui ka videost enda liikumist näevad. Esmane eesmärk on saada parem koht, kui eelmise hooaja kaheksas positsioon. Hea oleks, kui suudaksime TOP 5 seas lõpetada. Nagu öeldud, sooviks ka mängustiili muutust, mis om eesmärk omaette. Kui me sellega hooaja jooksul hakkama saame ja kooseis meil kenasti koguaeg kohal on, oleksid suuremad eesmärgid juba aastaks 2017!

Mis võistkonnad on suurimad rivaalid sellel aastal ?

Liiga tundub olevat küllaltki võrdne, tugevad lahkusid Esiliigasse ja lisandus FC Elva. Seega arvan ma, et kõik on kõigilt võimelised punkte röövima ja võrdselt mängima. Eeliseks saab see, kes on rohkem kokku mänginud ja kes trennis rohkem pingutab.

Kalender väga tihe õnneks pole, ehk pingi pikkus seekord väga suureks eeliseks ei ole, aga siiski mingil määral ka see. Favoriit on kindlasti FC Infonet, kes on sisuliselt Puuma võistkond ehk noored vene neiud, kellega meil juba eelmine aasta väga raske oli. Lisaks neile ka kindlasti Sillamäe, kui neil kooseis korras on, Suure-Jaani ja Tuleviku võistkond eriti Suure-Jaani pool, kus väga kõva töö naiste jalgpalliga käib, Kuusalu kes koostööd Raasiku ja Nõmme Kaljuga teeb ning ka kindlasti Tarvas.

Lõpetuseks midagi ka fännidele?

Tulge kindlasti meid toetama, see annab naistele väga palju juurde. Tahaks see aasta ka vähemalt 100 peale rahvaarvu mõnel kodumängul saavutada, aga selleks on teie abi vaja. Jälgige meid Facebookis, Paide uuel kodulehel ja väliplakatitel ning tulge Amblasse mängudele! Esimene kodumäng toimub meil küll Paides, ehk siis kõik paidekad leidke tee kunstmurule! Ning naised ja tüdrukud, kes te soovite jalgpalli mängida ja ka õppida seda mängu mängima, siis tulge, proovige trennides ja vaadake kuidas teile meeldib ja liituge meiega, infot saate kodulehelt ja Facebookist!

Foto: Andrus Kopliste/Järva Teataja