Baskimaa klubi SD Eibari akadeemia kasvandik Mikel Gurrutxaga (22)  on Meistriliigas 15 vooruga toonud meie kaitseliini Hispaania kõrgliigaklubi kasvandikule omast klassi, tekitades nii mitmeilgi vastasmängijail korraliku peavalu.

Noor keskkaitsja alustas oma esimesi samme jalgpallimaailmas  juba 6-aastasena. Esmalt mängides palli oma sõpradega ja seejärel esindades kodulinna meeskonda, jäädes seal silma SD Eibari akadeemiale-  sealt sai alguse tema jalgpalluri kärjäär, mis peale pikki akadeemiaaastaid viis ta möödunud hooajal Soome liigasse ja sealt edasi meie Premium liigasse.

Millal ja miks otsustasid, et soovid mängida jalgpalli väljaspool oma kodumaad?
See juhtus eelmisel aastal. Mängisin siis Hispaania III liiga meeskonnas Amurrio, kui helistas mu agent, öeldes, et sai pakkumise Deportivo Alaves meeskonnalt. Neil oli parasjagu käsil rahvusvaheline projekt, mis sisaldas Soomes mängimist. Rääkisin oma pere ja tüdruksõbraga ning otsustasin pakkumise vastu võtta.

Oli see otsus raske?
Oli küll. Alati on raske, kui pead kõik tuttavliku maha jätma ja ei saa olla oma lähedastega, aga võtsin pakkumise vastu, sest olla professionaalne jalgpallur on alati olnud minu unistus. Usun, et see oli väga hea otsus.

Mis pani Sind otsustama just Eesti ja Paide kasuks?
Eelmisel aastal sain väga hea kogemuse Soomest, seega otsisingi järgmist klubi sealt või selle lähedalt. Sel ajal tegi pakkumise ka Paide. Olin sellest väga huvitatud ja võtsin riski, et öelda teistele klubidele ei. Ja nii ma tulingi siia katsetele.

Oled Sa siia sisse elanud, ja mis Sulle siin kõige enam meeldib?
Tunnen end siin kui kodus, hoolimata sellest, et igatsen oma peret ja mu tüdruksõber ei ole alati siin. Ütleksin, et suurim varandus, mis mul siin Eestis on, on meeskond, treenerid ja muidugi pikad jalutuskäigud kodu lähedal metsas.

Mis Sind meie liiga juures kõige enam üllatas?
Kui siia tulin, siis ei teadnud liigast midagi. Aga pean ütlema, et see on sarnane Soome omaga. Kõige suurem erinevus, mida olen avastanud, on see, et Eestis saavad noored mängijad rohkem võimalusi mängimiseks, kui näiteks teistes riikides, kus on võimatu leida meeskonda, kus rohkem kui 3-4 mängijat on nooremad kui 20.

Kuidas kirjeldad end mängijana?
Olen mängija, kes mõistab jalgpalli ja see annab mulle võimalusi peita  füüsilisi puudusi, näiteks kiirust.

Millised on Sinu tugevused ja mida sooviksid parandada?
Minu tugevus on tehnika ja mängu mõistmine. Sooviksin parandada kontrolli oma emotsioonide üle ja kiirust.

Oled mõnikord väljakul üsna emotsionaalne, on see hea või halb?
See oleneb. Emotsioonid ei ole head ega halvad, aga oleneb, mis nendega peale hakatakse. Peame suutma neid kontrollida ja neid oma kasuks tööle panna. Kõik teavad, et jalgpall on väga emotsionaalne mäng, seega need, kes suudavad kontrollida igat emotsiooni väljakul mängu ajal, on palju rohkem võimalusi teha seda, mida nad tahavad.

Oled meeskonnas kindlasti üks kõige rõõmsamaid. Mis teeb Sind õnnelikuks?
Ma arvan, et mu elu, see rutiin, mida armastan ja see,  mida teen,  ongi võti õnnelikkusele, mitte küll alati, aga enamus ajast küll.

Oled õppinud sporditeadust. Kas ja kuidas aitab see Sind igapäevasel jalgpallimängul?
See aitab palju. Armastan sporti ja teadust, seega see teadmine aitab mul mõista, kuidas kõige paremini mänguks ettevalmistuda.

Kuidas valmistud mänguks?
Et mänguks füüsiliselt vormis olla, toitun tervislikult, treenin ja puhkan nii hästi kui saan. Öö enne mängu kujutan seda nii nagu soovin, et see läheks ja paar tundi enne mängu algust proovin lõdvestuda.

Sul on ka blogi. Millest kirjutad seal? (www.futbolistafrustrado.com)
Kirjutan seal oma kogemustest ja jalgpalli ümbritsevast teadusest. Tavaliselt analüüsin seal oma mänge ja tundeid enne ja pärast kohtumisi.

Millest unistad?
Unistan jätkata professionaalse jalgpallurina ja areneda nii palju, kui võimalik, et saavutada enda parim versioon.

Milline on Sinu esimene mälestus seoses jalgpalliga?
Mäletan, et väiksena olid kõik minu mänguasjad seotud jalgpalliga. Esimene mälestus on pall, mis mulle kingiti, kui olin 3-aastane.

Mida tähendab #4 Su särgil?
Minu number on tegelikult 14, sest mulle väga meeldib Johan Cruyff, just  tema jalgpalli mentaalsuse ja ideaalide pärast. Paraku kannab seda numbrit meeskonnas Martin Kase, nii et otsustasin võtta sarnase numbri, mis mulle samuti väga meeldib. Olen nr 4 kandnud aastate jooksul paljudel kordadel.

Kolm soovitust noortele mängijatele
Tee seda, mis Sulle meeldib. Kuula oma lähedasi, aga kuula rohkem   oma sisehäält.

Milliste mõtetega lähed täna vastu Kuressaarele, peale suurepärast 6:0 võitu Viljandi üle?
See on tõsi, saime väga positiivse emotsiooni peale Levadia ja Viljandi mänge. Aga see on jalgpall, peame olema väga keskendunud ja seda alates esimesest sekundist. Sest kui tunneme end liiga enesekindlalt , hakkame tegema vigu ja vastased kasutavad selle ära. Nad on väga võitluslik meeskond, mis teeb iga mängu nende vastu väga keeruliseks. Peame meeskonnana olema ettevalmistunud ja pingutama kuni viimase sekundini.

 

Aitäh, Mikel ja edukat hooaega!

 

Mikel Gurrutxaga #4 keskkaitsja

Sünniaeg: 22.08.1996

Sünnikoht: Elgoibar (Hispaania)

Karjäär:
Esimene klubi: CD Elgoibar (Hispaania)
Varasemad klubid: CD Elgoibar (Hispaania), SD Eibar (Hispaania), CD Vitoria “S.D. Eibar B” (Hispaania), Amurrio (Hispaania), JS Hercules (Soome)

Debüüt Premium liigas: 08. 03. 2018
Mänge Premium liigas: 15
Väravaid: 0  (seisuga 17. 08 on kirjas 2 väravat)

 

*Intervjuu ilmus mängukavas 19.06.19