Premium liiga 15. vooru kohtumises tuli Paide Linnameeskonnal koduväljakul tunnistada Narva Transi 2:1 paremust, ehkki kohtumise avaminutitel haarati eduseis ning teisel poolajal teeniti ka penalti, mis realiseerimata jäi. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Mäng Paide linnastaadionil algas lubavalt, kui Linnameeskonna näljane ja agressiivne surve surus külalised kaitsesse. Kaheksandal minutil oli pall esimest korda väravas, kui Robi Saarma hea söödu karistusala keskele vormistas peaga väravaks Mechini Gomis.

Juhtseis aga püsis vaid vähem kui kümme minutit, sest Daniil Tarassenkov mängis Paide karistusalas kaitseliini üle ning viigistas täpse löögiga värava ristnurka.

Teisel poolajal jätkus võrdne heitlus, kuni 69. minutil sekkus VAR-kohtunik. Järgnes ligi viis minutit selgitustööd, et saada aru, kas Gerdo Juhkam mängis karistusalas käega või mitte. Käepuude otsustati siiski enam kui viis minutit võtnud arupidamise järel penaltivääriliseks määrata ning Juhkamit karistati lisaks kollase kaardiga, mis jätab ta järgmisest liigakohtumisest kõrvale. Penalti realiseeris taas Tarassenkov, sealjuures oli Ebrima Jarju lähedal selle tõrjumisele, ent pall põrkas väravapostist siiski üle väravajoone. 1:2.

80. minutil vahetati mängu Kaimar Saag ja Herol Riiberg ning Paide haaras mängu täielikult enda kätte. 85. minutil mängis Transi mees oma karistusalas selgelt käega ning ka selle juhtumi puhul, mis ometi oli päevselge, kulus kohtunikel otsuseni jõudmiseks ligi kaks minutit. Penaltipunktile asunud Robi Saarma löök aga oli nõrk ning Aleksandr Kraizmer tõrjus selle posti kõrvalt suuremate pingutusteta.

Viimasteks minutiteks ja üleajaks pani Linnameeskond narvalastele peale veelgi suurema surve ja viigivärav ei olnud mitut puhku kaugel, ent löömata ta siiski jäi.

Linnameeskond jookseb järgmiseks vooruks murule 7. juunil Tallinnas A. Le Coq Arenal, mil minnakse vastamisi Tallinna FC Floraga.