Premium liiga 19. vooru kohtumine Pärnu rannastaadionil sealse Vapruse vastu kulges avapoolajal Paide kontrolli all, ent teisel poolajal maksis üks individuaalne eksimus võidupunktid, mida Linnameeskonnal ei õnnestunud päästa ka marulise lõpusurvega. Viik jäigi tabloole. FOTO: Katartiina Peetson (EJL).

Kohtumine algas Paide initsiatiiviga ning poolkõrge pressinguga, mille alt Vaprus pääses välja vaid vasturünnakuteks. Üks neist osutus ohtlikuks ning Ebrima Jarjul tuli pall üle otsajoone tõrjuda. 24. minutil aga mängis Sergei Mošnikov nurgalöögi lühidalt lahti ning pall jõudis Andre Frolovile, kelle kauglöök trahviala tagant lendas Vapruse väravavõrku. 1:0.

Järelejäänud poolaeg kulges Paide poolvõimaluste ja mängu kontrollimise tähe all. Teisele poolajale aga tuli Vaprus lisakäigu leidnuna ning mängupilt võrdsustus tuntavalt. Võõrustajate aktiivne mängusekkumine kandis vilja 62. minutil, kui Silver Alex Kelderi lohaka söödu järel lõikas selle vahelt Kevin Kauber ning sööstis Jarjuga üks ühele. Kelder ise ning Abdul Razak Yusif jõudsid küll viimasel hetkel olukorda päästma, ent seejärel tegi Kelder Kauberile penaltiväärilise vea. 11-meetri karistuslöögi teeninud Kauber realiseeris selle külma närviga ning tõi tabloole viiginumbrid.

Järelejäänud pooltunni jooksul jahtis Paide maruliselt viigiväravat. Hästi mängu sekkunud Herol Riiberg ja Sten Jakob Viidas tõid mängu vajalikku teravust ja ohustasid pärnakate karistusala, head võimalused avanesid ridamisi ka Mechini Gomisel, Robi Saarmal, Andre Frolovil  ja Gerdo Juhkamil, ent ette jäänud väravaraamid ning Vapruse puuriluku Ott Nõmme hiilgavate tõrjete kaskaad – Nõmm tegi kolm paraadtõrjet – hoidsid Linnameeskonna kuival. Nii tuli 19. voorus vastu võtta hooaja üheksas viik.

Linnameeskonna järgmine kohtumine leiab aset koduväljakul, kui reedel 7. juulil kell 19 võõrustatakse suurel Järvamaa jalkasimmanil Tallinna FC Florat. Linnastaadioni väravad avanevad kell 17, külalisi ootab mitmekülgne toiduala, erinevad tegevused lastele ja täiskasvanutele, auhinnaloosid ja puhkpilliorkester. Pilet simmanile maksab vaid kolm eurot, tasuta sissepääs on pensionäridele, kuni 12-aastastele lastele ja Paide Linnameeskonna noortesüsteemi mängijatele. Pileti jalgpallipeole saab osta Piletitaskust.