Paide Linnameeskond alistas Premium liiga 31. voorus võõrsil FC Kuressaare 3:1. Värava lõid 18-aastane Tanel Neubauer, 17-aastane Kristofer Piht ja 16-aastane Henri Välja!

Kolmemängulise kaotusseeria lõpetanud Paide avas Saaremaal skoori juba 8. minutil, kui noor äärekaitsja Tanel Neubauer purjetas vastaste kasti lähistele ning saatis parema jala löögi Kuressaare värava ristnurka! Suvel Flora U21 meeskonnast Paidesse laenule tulnud noormehele oli see neljandaks Premium liiga mänguks, kuid debüüdiks algkoosseisus, mis jääb kindlasti kauaks meelde!

Paide jätkas domineerimist ning pooltunni järel saatis Kristofer Piht Andre Frolovi eeltöö järel Kure värava ristnurka järgmise kuuli – 2:0!

Avapoolajal mannetu olnud kodumeeskond tuli 52. minutil mängu tagasi, kui alati ohtliku jalaga Sander Laht lõi palli Rene Merilo seljataha.

Mängu saatuse otsustas 70. minut. Esmalt suutis Paide palli päästa väravajoonelt. Järgnenud rünnakul takistati Tarmo Neemelot kastis määrustevastaselt ning määratud penalti realiseeris külmavereliselt 16-aastane Henri Välja!

Mängu lõppfaasis oli Paidel veel ridamisi võimalusi, kuid seekord jäi skooriks 3:1 võit. Kuressaare vastu teenis Paide seega tänavu maksimaalsed 12 punkti.

Tänu võidule tõusis Paide 42 punkti peale ning viiendaks. Kolmapäeval FC Florat võõrustaval Tartu Tammekal on 41 silma. Laupäeval on aga Paide ja Tammeka juba omavahel vastamisi Tartus, kus viienda koha lahing algab kell 19.00.

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 1:3 (0:2)
52. Sander Laht – 8. Tanel Neubauer, 30. Kristofer Piht, 71. pen. Henri Välja

Hoiatused: 58. Mairo Miil, 69. Ingmar Krister Paplavskis – 59. Tanel Neubauer
Mänguolud
: +10, pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid
: 48
Peakohtunik
: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Artur Telling, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Andrei Karhu

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Rasmus Saar, Ranon Kriisa, Elari Valmas, Mario Pruul, Mairo Miil, Sander Seeman, Margus Rajaver (13. Amor Luup; 74. Sander Viira), Karmo Paju, Maarek Suursaar (62. Oliver Rass), Sander Laht.
Varus: Roland Kütt, Eerik Poopuu, Sander Viira, Reivo Vinter, Oliver Rass, Amor Luup.

Paide: Rene Merilo, Märten Pajunurm, Martin Kase, Sören Kaldma, Tanel Neubauer, Andre Frolov, Pavel Dõmov (72. Sander Sinilaid), Ander Ott Valge (62. Henri Välja), Yann Michael Yao (78. Henri Hanson), Kristofer Piht, Tarmo Neemelo.
Varus: Kaarel Rumberg, Kristjan Pelt, Joel Kokla, Sander Sinilaid, Henri Hanson, Henri Välja, Dejan Djermanovic.