Paide Linnameeskonna noortetöö jalgpallis on viimaste aastatega jõudsalt arenenud, täna on klubil üle maakonna 21 treeningruppi, lisaks kaks Tapal. Noortega tegeleb 11 treenerit, lisaks kolm abitreenerit.

Kui palju lapsi ja treenereid igapäevaselt treeningutest osa võtab? Vastab noortetöö juht Kert Kütt:
Praeguseks hetkeks on Paide LM klubi laste arv kasvanud 390-ni. Oleme avanud uued treeninggrupid Roosna-Allikul, Kärus ja viimasena Tarbjal. Juba toimivates piirkondades Paides, Türil, Koerus, Järva-Jaanis oleme avanud uued grupid kõige noorematele jalgpallisõpradele.  Lähiajal on plaanides kindlasti leida olemasolevatesse gruppidest tublisid jalgpalli huvilisi lapsi juurde. Praegune aasta on gruppide moodustamise kohalt pigem nn „vahe aasta“ kuna moodustame uusi gruppe iga kahe aasta tagant. Väiksemaid kohti võib lisanduda ka sellel aastal ja huvi korral võib moodustuda mõnest suuremast grupist ka kaks väiksemat. Samuti on heameel, et meie treenerite osakond on jõudsalt kasvanud- lisandunud on uus naiskonna peatreener Jüri Saar, noored hakkajad treenerid Morten Pihlak ja Roman Zarovski, samuti käib Tarbjal ja Paides väikeseid lapsi treenimas Tarmo Neemelo, lisaks saavad esimesi treenerikogemusi meie U21 mängijad Karl Valge, Kevin Kärp ja Radmar Arula. Kokku on  treenereid Järvamaal noortetööd tegemas 11 ja lisaks abitreenerite rollis 3 noort.

Kas täna võib öelda, et näeme juba töö vilju?
Vanemate poiste hulgas tulevad tõesti ka esimesed töö viljad, alates juba sellest kevadest on plaanis mõned klubi enda kasvandikud siduda Paide LM esindusvõistkonna treeningutega. See aeg ei ole enam kaugel kus Premium liigas mängivad stabiilselt meie klubi enda kasvandikud. Nooremate laste puhul ei hinda me töö vilju tulemusest lähtuvalt, vaid pigem hindame õppimise protsessi. Klubina näiteks on uhke näha kui Paide Muusika-ja Teatrimaja suur saal hakkab jõulupeol klubiperele väikseks jääma. Soovime kasvada klubina järk-järgult ja usume, et õigeid töö vilju maitseme 5a pärast kui laiapõhjaline noortetöö moodustab ka terava tipu.

Mis on noortetöö arendamise juures kõige olulisem ja keerulisem?
Hetkel on kõige olulisem see, et meie püramiid oleks võimalikult lai ja jalgpall oleks kõigile kättesaadav. Meie klubina kanname hoolt selle eest, et treeningtöö oleks läbimõeldud ja kvaliteetne. Keeruliseks teeb, et kõikides kohtades ei ole veel heal tasemel treeningute läbiviimiseks vajalikku infrastruktuuri (väljakud ja saalid). Samuti peame leidma viisi kuidas saaksime vanemates vanuseklassides koondada klubi parimad mängijad kokku ühiselt treenima ja mängima.

Kas uutel huvilistel on  treeningutega võimalik liituda igal ajal?
Treeningutega on võimalik liituda igal ajal, selleks tuleks ühendust võtta minuga kirjutades: kert@paidelinnameeskond.ee või helistades: 56465599 või leida lapse vanusele vastav treeninggrupp meie kodulehelt (SIIT!) ja võtta otse treeneriga ühendust. Leiame igale lapsele võimetekohase ja kõige sobivama treeningkeskkonna lapse arenguks.