Neljapäeval 21. juunil Jerevanis Avan Academy keskuse peaväljakul peetud Euroopa konverentsiliiga teise kvalifikatsiooniringi avakohtumises läks Paide Linnameeskond vastamisi Armeenia kõrgliiga mulluse hõbedameeskonna Ararat-Armeniaga. Kohati üpris ekstreemsetes oludes – tuuled võtsid tormi mõõtu – peetud mängus väravaid ei löödud ning Linnameeskond naaseb koju väärt viigiga, et järgmisel neljapäeval kodumäng pidada. Kolmandasse ringi pääseja selgitatakse seega Pärnu rannastaadionil. FOTO: Marek Tiits.

Kohtumist alustas selgelt paremini vastutuult mänginud Paide, kes surus Ararati pikaks ajaks kaitsesse. Juba kuuendal minutil oli Deabease ning Kaimar Saagi koostööl sündimas juhtvärav, kuid Saagil jäi väravasuule toimetatud pallini pääsemisest puudu napid sentimeetrid. Veidi hiljem ebaõnnestus Saagi löök Siim Lutsu antud söödu järel. Andre Frolovi pealelöök aga põrkas kaitsjate kehadest tagasi.

Joogipausi järel, mida temperatuuri arvesse võttes sugugi vaja polnuks, said vastased mängu paremini sisse, ent rünnakuid dirigeeris üldjoontes endiselt Paide, paraku suurema eduta. Teisel poolajal rollid aga vahetusid ning pärituult mängima asunud Linnameeskonna ründemäng takerdus, samal ajal kui Ararat võttis käsile üha uusi reide Paide värava alla. Kahel korral tuli Mihkel Aksalul teha ka olulisi tõrjeid, ent lõpuni ohtlikuks vastase väravale ei saanud kumbki meeskond.

Andre Frolov kerkis teisel poolajal esile kaptenile kohaselt nii kriitilisel hetkel kui mängu tulemust otsustada soovinuna. Esmalt klaaris ta väravajoonelt Ararati pealelöögi, mis oli üle Aksalu käte väravasse lendamas; ning veidi hiljem pani Ararati väravale teele kauge pommlöögi, mis kahjuks siiski napilt üle värava lendas.

Nii lõppes haarav, ent võimalustevaene kohtumine 0:0 viigiga, mis jätab edasipääseja otsustada Pärnu rannastaadionil 28. juulil kell 19 peetavale korduskohtumisele.

Kolmandasse ringi pääsejat ootab ees Belgia suurklubi Anderlecht, kellega võitja mängib esimese kohtumise oma koduväljakul.

Piletid Ararat-Armeniaga peetavale kordusmängule on müügil Piletilevis ning nende müük on kulgenud kõrgetel pööretel. Selleks, et endale hooaja seni põnevaimale mängule koht kindlustada, soovitame pileti ostmisega kiirustada ning mitte jätta seda viimasele hetkele. Pileti saab osta siit.