Mäng algas Paide jaoks korraliku prohmakaga, sest pärast lohakust keskväljal mängisid lõunanaabrid end paremalt äärelt läbi ja juba 30. sekundil pidi Ebrima Jarju palli võrgust välja võtma. 3. minutil andis Siim Luts vasakult äärelt hea söödu värava ette, kuid Deabease pealelöögist puudus otsustavus ja väravavaht tõrjus.

8. minutil oli pall Andre Frolovi kauglöögi järel väravas, kuid äärekohtunik fikseeris suluseisu. Pidev surve tõi 1:1 viigi juba 11. minutil, mil Metta kaitsjad ei suutnud olukorda klaarida ning seekord Deabeas enam ei vääratanud.

Veerand tundi vaid kaitsmisega tegutsenud Metta lõi 17. minutil oma teisest rünnakust 2:1 värava, kui nurgalöögi järel kerkis kõige kõrgemale vastaste ligi kahemeetrine kapten Normunds Uldrikis. 2:2 ei andnud kaua oodata – 30. minutil leidis Edgar Turi täpne sööt karistusala joonelt üles Frolovi, kelle väliskülje löök maandus kaunilt ristnurgas.

Paide asus kohtumist juhtima 52. minutil. Deabease kauni kannasöödu järel tulistas Luts, väravavaht tõrjus enda ette ja esimesena jaol olnud Bubacarr Tambedou lõi 3:2. 59. minutil oli lätlastel Andul Razak Yusifi eksimuse järel hea viigišanss, kuid õnneks lendas vastaste ründaja pealelöök mööda.

75. minutil oli Paidel veelkord õnne, kui viie vahetuse järel päästis Foday Trawally palli väravajoonelt. Kiirest kontrast sai teiselpool väljakut esmalt löögile Raimond Eino, väravavaht tõrjus, kuid mitte piisavalt ja Ebrima Singhateh lõi teisel katsel 4:2. Metta meeste kaitsedistsipliin murenes ja Paide otsis lisa – esmalt lõi Yusif napilt mööda ja seejärel tõstis Trawally palli tühjast väravast üle.

Kohtumise lõpp läks väga lahtiseks ning 86. minutil sai Metta teenitult ühe värava tagasi. Kui tundus juba, et siit paistab halvemal juhul isegi viik, lõi Jaagup Luts 90. minutil lõppseisuks 5:3.

Enne Premium liiga 1. vooru võõrsilmängu 1. märtsil Pärnu Vaprusega peab Paide Linnameeskond kolmapäeval 23. veebruaril treeningmängu Narva Transiga. Selleks mänguks peaksid Karel Voolaidi juhendatava meeskonna read saama tublisti täiendust, sest kohtumisest FK Mettaga puudus nii vigastuste kui haigestumiste tõttu üle 10 esindusmeeskonna mängija.

Paide LM: Ebrima Jarju (73. Mait Markus Hanson), Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Kevin Metso (73. Sten Erik Tamme), Edgar Tur, Andre Frolov (73. Foday Trawally), Marten Henrik Kelement (59. Sergei Mošnikov), Siim Luts (73. Matrix Einer), Deabeas Owusu Sekyere (73. Jaagup Luts), Bubacarr Tambedou (63. Ebrima Singhateh), Kaimar Saag (63. Raimond Eino).