Paide Linnameeskond alistas Premium liiga viiendas voorus FC Kuressaare 3:1 ja kerkis täiseduga jätkava FCI Levadia järel teisele kohale.

Kohtumine algas kurjakuulutavalt, külalised teenisid kiire penalti, kuid Ebrima Jarju suutis Märten Pajunurme löögi tõrjuda. 11. minutil haaras Kuressaare eduseisu, kui Jarju oli Artjom Jermatšenko kauglöögi vastu võimetu.

Viigivärav tuli 32. minutil Daniel Lutsu ja Henrik Ojamaa eeltööst, millele punkti pani oma hooaja viienda värava löönud Robi Saarma.

Teisel poolajal pani Linnameeskond oma paremuse selgelt maksma, kusjuures kõigi väravate puhul sai söödupunkti kirja Ojamaa. 64. minutil lõpetas rünnaku Abdul Razak Yusif ning viiendal üleminutil oli täpne vahetusmees Dimitri Jepihhin.

Kohtumine oli märgilise tähtsusega kapten Andre Frolovi jaoks, kes jõudis 500. meistriliiga mänguni. Peagi oma 36. sünnipäeva tähistava Frolovi karjäär kõrgeimal liigatasemel algas juba 2005. aastal, mil ta FC Flora 7:0 võidumängus Tallinna Dünamo üle lõi ka värava.

2017. aastal Paide Linnameeskonnaga liitunud Frolovil on 500 mängu täitumise jooksul 226 korral kandnud Paide särki, 192 korral FC Flora, 50 korral Viljandi Tuleviku ja 32 korral Valga Warriori oma.

Frolovil on hea võimalus tänavu tõusta rekordiomanikuks, sest temast eespool on vaid Andrei Kalimullin 517 ja Stanislav Kitto 515 meistriliiga mänguga.

Kuressaarega kohtub Paide uuesti juba kolmpäeval 10. aprillil, mil omavahel selgitatakse Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaali pääseja.

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 3:1 (1:1)
32. Robi Saarma, 64. Abdul Razak Yusif, 90+5. Dimitri Jepihhin – 13. Artjom Jermatšenko

Hoiatused: 19. Oskar Hõim – 34. Ralf-Sander Suvinõmm, 37. Märten Pajunurm

Paide: Ebrima Jarju, Dehninio Muringen, Nikita Baranov, Joseph Saliste (81. Hindrek Ojamaa), Andre Frolov (59. Dimitri Jeppihin), Abdul Razak Yusif, Oskar Hõim (72. Karl Mööl), Henrik Ojamaa, Daniel Luts (59. Siim Luts), Robi Saarma (72. Kristofer Piht), Thomas Agyepong.
Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Patrik Kristal, Abega Enyang Ngu.

Kuressaare: Kaur Kivila, Siim Aer, Karl Orren, Ralf-Sander Suvinõmm (85. Sander Alex Liit), Märten Pajunurm, Karl Rudolf Õigus, Pavel Dõmov, Artjom Jermatšenko, Aleksandr Iljin, Joonas Soomre (82. Gleb Pevtsov), Mattias Männilaan (90+1. Andero Kivi).
Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Joosep Kobin, Kristofer Robin Grün, Joonas Vahermägi, Rasmus Saar.