Paide Linnameeskond alustas oma mänge tänavusel Taliturniiril 2:1 võiduga Nõmme Kalju üle, skoori tegid Edgar Tur ja Karl Mööl.

Pärast eelmise laupäeva 0:2 kaotust Tampere Ilvesele olid Paide read suure koduse rivaali vastu palju hõredamad – vigastuse tõttu jäi mängult eemale Sander Sinilaid, Tamperes mänginud meestest puudusid erinevatel põhjustel ka Edrisa Lubega, Siim Luts ja kapten Andre Frolov, kelle asemel juhatas avapoolajal vägesid Mikel Gurrutxaga.

Luurava alguse järel haaras Kalju initsiatiivi ning nende kõrge pressinguga jäi Paide mitmel korral hätta. 14. minutil raksatas Kalju brasiillasest testitava Pedro Victori kaulöök latti, paar minutit hiljem mängis Vladislav Homutov Mait Toomist mööda, kuid löögi asemel tehtud sööt ebaõnnestus täielikult, sest pall jäi pidama otse Toomi külje all.

Paidel oli suurepärane võimalus eduseis haarata 26. minutil, mil Marko Meeritsaga vasakult äärelt 1-1 pääsenud Kristofer Piht ei suutnud i-le täppi panna. Minuti hiljem oli seis aga 1:0, kui Kalju kaitseliini ja Meeritsa vahelise ebakõla järel tõstis Edgar Tur palli tühja väravasse. Paide jätkas hästi ning pooltunni kandis ei saanud Ander Ott Valge peaga pihta Turi teravale tsenderdusele.

Teiseks poolajaks tegi Vjatšeslav Zahovaiko 9 vahetust, avapoolaja meestest jätkasid vaid Valge ja Mööl. Enne Paide teist tabamust oli hea võimalus viigistamiseks Peeter Kleinil, kuid Marten Ritson oli ülesannete kõrgusel. Mööli 2:0 värav tuli pealelöögiga trahvikasti vasakult äärelt ja kuigi esmalt tundus, et pall väravajoont ei ületanud, oli äärekohtunik resoluutne – pall oli väravas!

61. minutil võinuks Paide edu kasvada kolmeväravaliseks, kuid Mööl saatis vabalt läbi pääsenuna palli mööda nii Meeritsast, kuid paraku ka väravast. Vaatamata väga noorele koosseisule võitles Paide ennastsalgavalt ning enamat Aleksandr Volkovi 72. minuti vasturünnaku väravast Kalju ei suutnud. Teisel poolajal tegi vasakus äärekaitses soliidse partii 19-aastane Artur Laks, kes harjutanud Linnameeskonna juures alates neljapäevast. Juba 2017. aastal sai noormees kirja 12 mängu Sillamäe Kalevi eest ning kahel eelmisel hooajal on ta esindanud Santost ja Welcot.

Paide 2:1 võit oli tõsiasi, järgmisel reedel 31. jaanuaril kell 17.45 on järgmiseks vastaseks FCI Levadia.

Paide LM: Mait Toom (46. Marten Ritson), Karl Mööl, Martin Kase (46. Rasmus Kallas), Mikel Gurrutxaga (46. Kristjan Pelt), Muhammed Sanneh (46. Siim Aer), Bruno Caprioli (46. Joel Kokla), Joseph Saliste (46. Kristjan Kurim), Sergei Mošnikov (46. Kevor Palumets), Ander Ott Valge, Edgar Tur (46. Jaagup Luts), Kristofer Piht (46. Artur Laks).