Paide Linnameeskond sai Taliturniiri teises mängus oma teise võidu, alistades Siim Lutsu 61. minuti väravast FCI Levadia 1:0.

Paide ridades tegi debüüdi 19-aastane Mali noortekoondise ääreründaja Hadji Drame, võrreldes eelmise nädalavahetusega olid algkoosseisus tagasi ka kapten Andre Frolov, Edrisa Lubega ja Siim Luts.

Paide alustas ja hoidis ligi poolteist minutit palli. Pika rünnaku lõpetuseks tabas pall Levadia karistusalas vastaste kätt, kuid kohtunik Miko Puparti vile vaikis. Neljandal minutil oli juba väravahõngu, kui Trevor Elhi kauglöök raksatas posti. Levadia oli hea võimalus ka 12. minutil, kuid Mait Toom oli valvel ja Juri Tkatšuk enamat kornerist ei saanud.

Paide pressis aktiivselt ja haaras poolaja keskel mänguohjad enda kätte. Esmalt oli 20. minutil hea võimalus Lubegal, kuid tema pealelöök Joseph Saliste söödu järel ebaõnnestus. Minut hiljem pääses Uganda koondise ründaja peaga vabalt löögile, aga pall lendas üle lati. 22. minutil tulistas kasti tagant Drame, kuid Sergei Lepmets oli tasemel ja tõrjus palli nurgalöögiks.

Paide jätkas värava otsimist. 28. minutil lõid mööda nii Frolov kui Saliste. 37. minutil tegi pika soolo Muhammed Sanneh ent otsustaval hetkel löök blokeeriti. Minut enne vaheajavilet lõi Mööl meetrijagu mööda.

Teist poolaega alustas Toomi asemel väravas Mattias Sapp ja meie noor väravavaht tegi suurepärase ja kindla poolaja. Levadia parimad võimalused olid Bogdan Vaštšukil, kuid Sapp esmalt tõrjus ja teises olukorras lükkas palli korneriks.

53. minutil andis Frolov hea diagonaalsöödu, Drame ei hakanud pikalt mõtlema ja vajutas ühe puutega mööda. 61. minutil haaras Paide teenitult juhtohjad, Sanneh andis hea tsenderduse, pall jäi kastis vabaks ja Luts virutas mõnelt meetrilt 1:0!

74 minutil tegi Vjatšeslav Zahovaiko korraga 10 vahetust, selleks ajaks oli ridamisi vahetusi teinud ka Levadia. Kuni lõpuvileni jätkus võrdsete heitlus – meie parima võimalusena lõi Edgar Tur palli Artur Kotenkole sülle, Levadia poolel saatis Brent Lepistu nurgalöögi järel palli peaga üle lati.

Lõppseis tubli 1:0 võit, nädala pärast 8. veebruaril mängime Tartu Tammekaga.

Paide: Mait Toom (Mattias Sapp), Karl Mööl (Artur Laks), Martin Kase (Bruno Caprioli), Mikel Gurrutxaga (Kristjan Pelt), Muhammed Sanneh (Siim Aer), Sergei Mošnikov (Joel Kokla), Joseph Saliste (Kevor Palumets), Andre Frolov (Ander Ott Valge), Siim Luts (Edgar Tur), Hadji Drame (Jaagup Luts), Edrisa Lubega (Kristofer Piht).

Varus: Mattias Sapp, Artur Laks, Bruno Caprioli, Kristjan Pelt, Siim Aer, Joel Kokla, Kevor Palumets, Ander Ott Valge, Jaagup Luts, Edgar Tur, Kristofer Piht.