Paide Linnameeskond kindlustas Premium liigas oma kolmandat kohta, alistades Narvas pöörastes ilmastikutingimustes sealse Transi 1:0. Mängu ainsa värava lõi 87. minutil penaltist 17-aastane Henri Välja!

Mõlema meeskonna hooaja esimene mäng murul peeti kohutavates oludes, kus tugevale tuulele lisaks kimbutasid mehi nii paduvihm kui ka jahe temperatuur. Väljak oli pehme ja ladusa jalgpalli asemel võis mängu kokku võtta kui armutu võitluse.

Avapoolajal tulid Paide parimad võimalused läbi Yann Michael Yao, kes vasturünnakul testis Narva puuriluku Marko Meeritsa valvsust. Elevandiluuranniku mängumees andis lisaks mitu teravat palli värava ette, aga kedagi jaol ei olnud.

Narva oli ise väravale isegi lähemal, sest nende ameeriklasest ründaja Eric McWoods tabas latti.

Teine poolaeg oli enne tulist lõppu üsna võimalustevaene, kus parim šanss oli vahetusmees Tarmo Neemelol, kuid pall lendas meetrijagu postist mööda. 83. minutil jäi kodumeeskond kümnekesi, sest teise kollase kaardi sai Sören Kaldmaga tõuklema läinud Viktor Plotnikov.

Neli minutit hiljem oli jalgpallijumal külaliste poolel – Neemelo teenis penalti ja Välja lõi külmavereliselt selle ära! 17-aastasele Väljale oli see hooaja neljandaks tabamuseks!!!

Narva viis viimasteks minutiteks kõik oma jõud rünnakule ja vaatamata vähemusele saadi kaks üliohtlikku momenti. Esmalt lendas napilt üle lati pall, mis sai rikošeti Sander Sinilaidi poolt ja viimasel minutil tegi Mait Toom supertõrje Abdoulaye Diallo lähilöögile!!!

1:0 võit ja kolm punkti tähendavad seda, et Paidel on 10 vooruga tabelis juba 20 silma ja Narva jääb meist juba 8 punkti kaugusele! Nädala pärast seisab meeskonnal ees kodumäng Tartu Tammekaga!

11. mail kell 19.00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans – Paide Linnameeskond  0:1 (0:0)
87. pen. Henri Välja

Väravasöödud: 87. Tarmo Neemelo
Hoiatused
: 78., 83. Viktor Plotnikov, 90+3. Irie – 74. Sören Kaldma, 90+3. Tarmo Neemelo
Eemaldamine: 83. Viktor Plotnikov
Mänguolud
: +6, pilves vihmane ilm; muruväljak viletsas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 73
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Mart Martin

Trans: Marko Meerits, Vadim Mihhailov, Abdoulaye Diallo, Roman Nesterovski, Markas Beneta (79. Artjom Škinjov), Bi Sehi Elysee Irie, Deniss Poljakov, Joseph Saliste, Julius Kasparavicius, Aleksandr Zakarljuka (46. Viktor Plotnikov), Eric McWoods.
Varus: Aleksei Matrossov, Nikita Mihhailov, Sergei Kondrattsev, Artjom Škinjov, Aleksei Stepanov, Viktor Plotnikov.

Paide: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Henri Välja, Yann Michael Yao, Andre Järva (54. Tarmo Neemelo).
Varus: Rene Merilo, Kristjan Pelt, Joel Kokla, Ander Ott Valge, Tarmo Neemelo.