Paide Linnameeskond teenis Premium liiga hooaja avamängus suurepärase 1:1 viigi tänavuse hooaja suurfavoriidi FCI Levadia vastu!

Avapoolaja kolmandal üleminutil avas Levadia tänu Dmitri Kruglovi hiilgavale karistuslöögile 30+ meetrilt skoori, kuid Paide ei murdunud, võitles kogu teise poolaja vapralt ja viigivärav, mille lõi 86. minutil Sander Sinilaid, oli auga välja teenitud!

Esimesel poolajal pani Levadia kohe avavilest peale tugeva surve ja juba esimesel minutil pidi Paide itaallasest puurivaht Andrea Liotti oma debüütmängul oskusi näitama ohtliku karistuslöögi tõrjumisel. Mullu meistriliigas läbisõiduhooviks olnud Paide kaitseliin oli seekord aga hoopis teisest puust ja hoidis seljataguse puhtana.

Kui tundus, et vaheajale minnakse viigiseisult oli Levadial kasutada karistuslöök ning Kruglovi sooritus oli tõeline maailmaklass. Teisel poolajal suutis Paide tagasilöögile vaatamata näidata juba oluliselt paremat mängu. Peatreener Vjatšeslav Zahovaiko nihutas liinid veidi kõrgemale ja ca 65 minutist alates oli mängu domineerivam pool juba Paide!

Enne Sinilaidi avaväravat oli Paidel selge penaltiootus, kui Morozov tabas karistusalas löögile mineva Kristofer Pihti jalga, kuid kohtuniku vile vaikis. Kohe jätkuolukorrast sündis teenitud viigivärav – häid nurgalööke andnud ukrainlase Oleksandr Sukharovi palli Sergei Lepmets kõige paremini ei klaarinud, esmalt sai peale lüüa Ander Ott Valge ja tagasipõrkunud palli lükkas sisse Sinilaid!

Paidel seisab järgmine liigamäng ees juba reedel 9. märtsil, mil Tallinnas ollakse vastamisi FC Floraga. Kas tiitlikaitsjaga mägime hallis või Sportland Arenal selgub eeloleva nädala keskel.