Paide Linnameeskond kaotas viimase hooajaeelse kontrollmängu valitsevale Läti meistrile Riga FC-le 0:2, mõlemale värava jäi Alassana Jatta ja Yann Michael Yao vastu 1-1 olukorras peale vastaste väravavaht.

Riga FC mängis oma parimas koosseisus – kui Paide stardib Premium liigas järgmisel reedel Nõmme Kalju vastu, siis Riga FC alustab tiitli kaitsmist päev hiljem FK Jelgava vastu. Vastate rahalistest võimalustest annavad aimu tõsiasi, et senised 7 hooajaeelset mängu peeti piiri taga – kaks kohtumist mängis Riga FC Dubais ja viis mängu Küprosel, kus samal turniiril kui Levadia saavutati üheksas koht. Läti meistriga on tänavu näiteks liitunud prantslasest ründaja Kevin Berigaud, kes Prantsusmaa meistriliigas löönud 27 väravat ja saanud kirja koguni 169 mängu.

Paide alustas sama algrivistusega nagu nädal tagasi Narva vastu – Toom, Sanneh, Kase, Gurrutxaga, Mööl, Kaldma, Frolov, Sinilaid, Yao, Välja ja Jatta. Algus oli väga võitluslik ja pall käis keskväljal käest kätte. 6. minutil teenis Paide mängu esimese korneri, kuid Jatta peatabamus ei olnud parimate killast. Mõned minutid hiljem oli võõrustajatel kaks nurgalööki, millest aga midagi ohtliku ei sündinud.

Riga klass oli tuntav, palliga mängiti rahulikult ja sümpaatselt, aga Paide milleski alla ei jäänud. Korduvalt tehti head pressingut ning sunniti Riga kaitseliin eksima. 22. minutil kombineerisid Frolov ja Sanneh vasakul kenasti, kuid Gambia äärekaitsja viimane sööt liini taha läks liiga pikaks. 30. minutil sai Riga FC lõpuks kirja mängu esimese löögi raami, kuid pikakasvulise serblase Stefan Panici pealöök oli Toomile kerge saak. Toom sai tõeliselt hiilata viis minutit hiljem, tõrjudes ristnurgast Albaania koondislase Herdi Prenga võimsa karistuslöögi 25 meetrilt.

Poolaja lõpp kuulus juba Paidele, kuid paraku jäi i-le täpp panemata. 42. minutil olid lätlased hädas Paide kiire kontra klaarimisel. Järgnenud nugalöögi olukorras jäeti vilistamata selge viga kastis Sinilaidi vastu, kindlat penaltit tunnistas Zahovaikole ka vastaste portugallasest peatreener Luis Berkemeier Pimenta. Hetk enne vaheajavilet oli hiilgav šanss skoori avamiseks Jattal ja Yaol – Gambia ründaja oli väravavahiga silmitsi, kuid vastaste kiiper tuli hästi vastu – pall põrkas Yaole, kes aga viivitas ja seejärel tema löök välja ei tulnud. Kui ise ei löö, siis… hetk hiljem jõudis pall läbi Mööli ja Toomi vastaste jalale ning valusa 0:1 vormistas Aleksejs Visnakovs.

Teist poolaega alustas Välja asemel Kauber. 51. minutil oleks Jatta pidanud paremini palliga ringi käima, vastasest hästi kastis lahti saanud ründaja pealelöök läks paraku üle jala. Mängu tulemuse jaoks said otsustavaks järgmised minutid… 56. minutil oli Yao 1-1 läbi, aga Elevandiluuranniku mehe löök veeres postist valusalt mööda valelt poolt. Kohe seejärel järgnes keskväljal paha pallikaotus ning Sannehi poolt penalti vääriline viga. Oma auhinnakapis nii Poola kui Leedu meistrikuldasid omav Poola ründaja Kamil Bilinski 11 meetri pealt Toomile võimalust ei jätnud – 0:2.

Riga FC asus vahetusi tegema ning Paide sai veel mitu suurepärast võimaluse – kiirrünnakul oli 3-2 ülekaal, kuid kapten Frolovi löök maandus väravavahi süles. 73. minutil leidis Kauberi karistuslöök Gurrutxaga peanupu, kust pall aga napilt postist mööda lendas. 81. minutil oli Järval auvärava võimalus, kuid jalgadega tegi väga hea tõrje Riga FC varuväravavaht. Riga FC otsis lõpus kolmandat, aga lisa enam ei saanud, kuigi ühes olukorras lõi nende vahetusmees värava esisel pallist mööda. Läti meistrile seega 2:0 võit, kuid kindlasti võime just mängupildiga väga rahule jääda. Olnuks vaid see realiseerimine parem ohkas pärast mängu ka peatreener Zahovaiko.

Paidel seisab nüüd ees veel nädalajagu vormi timmimist, et anda reedel 8. märtsil tugev lahing Nõmme Kaljule. Mäng Hiiu staadionil algab kell 19.00.

Paide LM: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid (71. Ander Ott Valge), Yann Michael Yao, Henri Välja (46. Kevin Kauber), Alassana Jatta (74. Andre Järva). Varus: Rene Merilo, Tanel Neubauer.