Paide Linnameeskond pääses Taliturniiri mängus FC Flora vastu kahel korral juhtima, kuid pidi vaatamata Kaimar Saagi ja Deabease väravatele leppima 2:2 viigiga.

Paide alustas väga teravalt ja juba 21. sekundil purjetas Robi Saarma karistusalasse, kust Flora kaitsjad said otsustaval hetkel ohu eemaldatud. 5. minutil lõi Kaimar Saag healt positsioonilt selgelt mööda, mõned minutid hiljem oli Deabeas juba lähemal. 14. minutil pidi Ingmar Krister Paplavskis tõrjuma üle lati Andre Frolovi soorituse.

17. minut tõi Paidele teenitult 1:0 eduseisu – Herol leidis vasakul äärel Deabease, kes mängis Michael Lilanderi üle, tsenderdas värava ette ning i-le pani täpi Kaimar Saag. Järgneva veerandtunni jooksul teenis Paide hulgaliselt nurgalööke, kuid ühtegi neist õnnestunute kilda ei saa liigitada.

32. minutil Flora viigistas – Kristjan Pelt eksis vaheltlõike üritamisega, Aleksandr Šapovalov pääses vabalt läbi ning Konstantin Vassiljev lükkas palli väravasse. Paide vastus tuli välkkiirelt – pall pandi keskelt mängu ja 25 sekundit hiljem oli see juba väravas – Deabeas jättis taaskord Lilanderi pealtvaatajaks ja saatis kauni löögiga palli üle Paplavskise – 2:1!

44. minutil oli Deabease ja Saagi koostöö lähedal kolmandale väravale, kuid seekord Viljandi Tulevikust Paidega liitunud ründaja pallini ei ulatunud.

Teist poolaega alustas Flora tempokamalt ja vahetusmees Abdul Razak Yusif valesöödu järel lõi Vassiljev Paide õnneks mööda. 56. minutil sai Saagi tööpäev lõpu – enne seda saatis ta palli kenasti väravasse, kuid äärekohtunik nägi suluseisu.

60. minutil leidis Kevor Palumetsa karistuslöök Ragnar Klavani, kuid võimalusest enamat seekord ei sündinud. 63. minutil oli aktsioonis Edgar Tur, kelle tsenderduse suunas Kristofer Piht veidi mööda. Minut hiljem tulistas Tur ise peale, ent vahetusest sekkunud Kristen Lapa tõrjus. 67. minutil pidanuks seis olema 3:1, aga Palumets lõi tühjast väravast mööda.

Arvukad vahetused lõid mängutempo maha ja lõpetuseks sai Flora viigi kätte – Rasmus Kallas tegi karistusala joonel kaardi väärilise vea ning Henri Välja karistuslöök oli Mattias Sapi jaoks püüdmatu. Paidel avanes kohe hiilgav šanss edu taastamiseks, kuid Piht saatis Sergei Mošnikovi eeltöö järel palli mõnelt meetrilt latti.

Esindusmeeskond jätkab hooajaks ettevalmistust järgmisel nädalal, mängides 12. veebruaril Tallinna Legioniga, juba homme on meie U21 meeskonna vastaseks FCI Levadia U21.

Paide LM: Mihkel Aksalu (56. Mattias Sapp), Andre Frolov (72. Sander Soo), Ragnar Klavan (67. Rasmus Kallas), Kristjan Pelt, Edgar Tur, Kevor Palumets, Karl Mööl, Herol Riiberg (56. Sergei Mošnikov), Deabeas Owusu Sekyere, Robi Saarma (46. Abdul Razak Yusif), Kaimar Saag (56. Kristofer Piht).