Fotod: Jana Pipar/EJL

Paide Linnameeskond II alistas Teise liiga finaalis ida/põhja tsooni võitnud Tartu FC Merkuuri koguni 8:0!

Teise liiga tsoonide võitjate vaheline finaalmäng Paide linnastaadionil kujunes ootamatult ühepoolseks. Tänavu Eesti Jalgpalli Liidu Väikese karika võitnud Merkuur tuli Eestimaa südamesse vaid 11 mehega ning mängis avaminutitest peale teist viiulit.

Väga kogenud koosseisuga mänginud Paide avas skoori juba kolmandal minutil, kui kapten Carl Tubarik realiseeris kindlalt penalti. 9. minutil lõi Martin Saar 2:0, kuid külalisi see veel ei murdnud. Kuigi Merkuuri mehed kaotasid enamasti palli juba enne keskjoone ületamist, püsiti mängus tänu kodumeeskonna heade võimaluste luhtumisele, kuid see oli vaid vaikus enne tormi.

Laviini vallandas Saare teine värav 34. minutil, mille järel olid vähem kui viie minuti sees täpsed nii Rauno Rikberg kui Priit Raal. Enne vaheaega lõi Rikberg veel ühe naela Merkuuri kirstu ja vaheajale mindi Paide 6:0 üleolekuga.

Teine poolaeg möödus juba pingevabalt ning oli näha, et tartlased ootasid piinliku finaali lõppu ja kiiret kojusõitu. Rikbergi kübaratrikk tegi seisuks 7:0 ja väravatesajule pani punkti paremal äärel mänginud Andre Mägi soolo. 8:0 lõppskoor oli tõsiasi ning Paide duubelmeeskonna mehed said pea kohale tõsta teenitud võidutrofee!

voidukas-meeskond-parast-teise-liiga-finaali

Paide Linnameeskond II – Tartu FC Merkuur 8:0 (6:0)
Väravad: 3. Carl Tubarik (pen), 9., 34. Martin Saar, 37., 42., 63. Rauno Rikberg, 39. Priit Raal, 85. Andre Mägi

Paide Linnameeskond II: Raiko Mets, Rene Puhke (86. Igor Rabtšuk), Markus Mats Lellsaar, Carl Tubarik, Lauri Ellram, Chris Lee (83. Margus Pahtma), Eerik Reinsoo, Martin Saar (79. Marek Tiik), Priit Raal (74. Volodja Erdei), Rauno Rikberg (85. Romet Köhler), Andre Mägi. Peatreener Rauno Kald, abitreener Rauno Kööp, füsioterapeut Liisi Sakala.

Paide Linnameeskond II võitis tänavu lääne/lõuna tsooni rekordilise 67 punkti, saades 26 liigavoorust 21 võitu, 4 viiki ja vaid 1 kaotuse.