Paide Linnameeskond pidi Premium liiga teises voorus tunnistama 325-pealise kodupubliku ees Nõmme Kalju 3:2 paremust. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumise poolajad pakkusid täiesti erinevat mängupilti – esimest kolmveerandtundi valitsesid külalised, kes läksid vaheajale teenitult 2:1 eduseisus. 16. minutil avas skoori Alex Mathias Tamm ja 42. minutil viis Kalju uuesti juhtima Igor Subbotin, kusjuures mõlemale väravale tegi eeltöö Paide kastis lubamatult vabaks jäetud, kuid samas ka osavaid triblamisliigutusi näidanud Andre Fortune.

Kahe apsaka vahel suutis Paide viigistada, kui Karl Mööli pikka söötu hindasid valesti nii Kalju kaitsja Tsivelikidis kui ka Marko Meerits ning tänavuse hooaja eel Linnameeskonnaga liitunud Robi Saarma esimene värav Premium liigas oli tõsiasi.

Teisel mängupoolel panid Karel Voolaidi hoolealused käima korraliku vurri ja surusid Kalju kindlalt kaitsesse. Mida aga ei tahtnud kuidagi tulla, oli viigivärav, mis andnuks kodumeeskonnale võimaluse kolme punkti asuda püüdma. 85. minutil sai publik lõpuks oma – Deabeas tegi ilusaid liigutusi ning Kaimar Saag rammis palli mõnelt meetrilt väravasse.

Paraku jäi seekordne lahing Kaljuga võitmata ning näppude vahele ei pudenenud isegi viigipunkti – minut hiljem lasi Paide kaitseliin läbi kolmandagi prohmaka ning ETV mängu parimaks tunnistatud Tamm skooris teistkordselt. Saag sai lõpu eel veel hea võimaluse ise mängu kangelaseks tõusta, kuid Meerits jäi seekord peale. 2:3 kaotus oli tõsiasi.

Paide jaoks jätkub hooaja algus tempokalt – juba kolmapäeval mängitakse karikavõistluste veerandfinaalis Sportland Arenal Tallinna Legioniga, pühapäeval 13. märtsil sõidab Eestimaa südamesse külla FC Flora. See mäng algab kell 17.15.

Mänguprotokoll

6. märtsil kell 17.15 Paide kunstmurustaadionil

Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju FC 2:3 (1:2)
34. Robi Saarma, 85. Kaimar Saag – 16., 87. Alex Matthias Tamm, 42. Igor Subbotin

Väravasöödud: 34. Karl Mööl, 85. Deabeas – 16., 42. Andre Fortune, 87. Henri Järvelaid
Hoiatused: 22. Alex Matthias Tamm, 24. Pavel Marin, 41. German Šlein, 70. Henri Järvelaid, 89. Igor Subbotin – 54. Edgar Tur, 64. Joseph Saliste
Mänguolud: +3, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras.