Paide Linnameeskond teenis viimasest üheksast Premium liiga mängust juba kuuenda võidu, alistades võõrsil Pärnu Vapruse 3:0.

Pärast 3:0 võitu Viljandis oli vastaseks meie tänavune kirstunael Pärnu, kellega kahest eelnevast mängust all valusad punktikaotused viikide näol. Ka 25. vooru kohtumine algas kurjakuulutavalt, sest vaatamata suurele mängulisele ülekaalule ei suutnud meeskond avapoolajal korralikku lööki Vapruse väravaraamidesse saata.

Teisel poolajal pandi mitu käiku juurde ning üha rohkem tsenderdusi leidis tee Pärnu kasti, kust tabelis viimasel kohal paikneva meeskonna kaitseliin pidi lõpuks surve all murduma. Juhtuma hakkas siis, kui vahetusest sekkusid Tarmo Neemelo ja Pärnut läbi ja lõhku tundev Henri Hanson.

Ja lõpuks Vaprus murduski. 63. minutil tegi Paide nurgalöögi ajal korraliku meestekuhja, Martin Kase jäi täiesti vabaks ja ütles Henri Välja nurgalöögi peale suur aitäh – 1:0!

Pärnu oli üha enam hädas Elevandiluuranniku mehe Yann Yaoga, kes tegi neile nii nagu Viljandilegi oma kiirusega uut ja vana. Meie eksootilise mängumehe vorm on viimastes voorudes olnud muljetavaldav, kuid paraku on Yanni sihik endiselt nii paigast ära, et pealelöögid jõuavad enne Kuule kui väravavõrku. 70. minutil tegi Yann siiski suuresti eeltöö 2:0 väravale, kui taaskord teravust luues sai Andre Frolov peale lüüa, Pärnu kaitsja sai jala vahele, kuid rikošetiga leidis pall tee Neemeloni, kes nahkera peaga väravasse saatis!

Pärnu lootus mängu tagasi tulla sai lõpliku tagasilöögi 78. minutil, kui esmalt tabas Hanson väravaposti ja mõned hetked hiljem virutas 16-aastane Henri Välja vasaku jalaga kauni kauglöögi Richard Alandi valvatava värava ristnurka!

Peatreener Zahovaiko nõudis lisa, seekord lisa enam ei tulnud. Teine 3:0 võit järjest ja viimase 9 vooruga kogutud 19 punkti on tabelis täitsa ilus vaadata. Vahe viienda koha ja Tammekaga jäi endiselt viiele silmale, sest tartlased said kodus magusa 1:0 võidu Kalevi üle. Eeloleval laupäeval seisab Paides ees seega vägev lahing viienda koha peale!

Suur suur aitäh meid kogu mängu häälekalt toetanud fännidele!

Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond  0:3 (0:0)