Paide Linnameeskond mängis Liivimaa Taliliiga raames võõrsil 0:0 viiki Läti meistriliiga mulluse viienda meeskonna FK Liepajaga.

Kuna juba laupäeval ootab ees järgmine jõuproov Läti meistri RFS-iga, kasutas Ivan Stojkovic taaskord 22 meest, kellest enamik sai kirja 45 minutit. Külaskäigust lõunanaabrite juurde jäid kergete tervisemurede tõttu eemale Henrik Ojamaa ja Bubacarr Tambedou, puhkuse sai ka Mihkel Aksalu.

Avapoolaeg möödus kõrges tempos, kus võimalused jäid pigem napiks. Poolaja keskel triblas Thomas Agyepong mitmest mehest mööda, kuid gaanalase löögisihik täpne ei olnud. Teiselpool platsi püüdis Ebrima Jarju vastaste kapteni Luiz Paolo Hilario ürituse. Eelmises mängus Interiga skoori teinud Robi Saarma šanss kastist ebaõnnestus, enne vaheaega hoolitses Paide parima momendi eest Agyepong, kelle löögi klaarisid Liepaja mehed väravajoonelt.

Teist poolaega alustas Paide teravalt, nurgalöök mängiti lahti, Dimitri Jepihhin ja Herol Riiberg kombineerisid ning viimase pealelöök raksatas karistusala joonelt vastu väravaposti. Oma oskusi sai näidata ka Karl-Romet Nõmm, kes püüdis suurema vaevata Janis Grinbergsi löögi. Mängu lõpp kuulus selgelt lätlastele. Linnameeskonna mängu ülesehitus tõi kaasa mitmeid ohtlikke pallikaotusi oma kasti lähistel, kuid õnneks Liepaja ründajad pakutut vastu ei võtnud. Diouf Cheikh Mbaye tulistas paaril korral selgelt üle, korra sai sekkuda veel Nõmm, lükates kavala palli üle lati.

Mäng Riia RFS-iga toimub 27. jaanuaril Tallinnas, kas mängupaigaks on EJL hall või Kalevi uus jalgpallihall, selgub lähipäevil. Kohtumisest tuleb ka otseülekanne.

Paide LM: Ebrima Jarju (46. Karl-Romet Nõmm), Robin Kane (46. Joseph Saliste), Nikita Baranov (46. Gerdo Juhkam), Abdul Razak Yusif (46. Dehninio Muringen), Andre Frolov (46. Hindrek Ojamaa), Predrag Medic (46. Karl Mööl), Oskar Hõim (61. Silver Alex Kelder), Siim Luts (46. Sten Jakob Viidas), Daniel Luts (46. Herol Riiberg), Thomas Agyepong (46. Dimitri Jepihhin), Robi Saarma (46. Kristofer Piht)