Paide Linnameeskond tunnistas Tallinna Kalevi vastvalminud Raja Jalgpallihalli avamängus Läti meistri Riia RFS-i 4:1 paremust.

Paide avapoolaja plaanid said tagasilöögi üheksandal minutil, mil Robi Saarma oli sunnitud jalavigastuse tõttu kohtumise pooleli jätma. Kolm minutit hiljem avasid külalised skoori, kui Thomas Agyepongi pallikaotuse järel saatis jaapanlane Mikaze Nagasawa mitte üleliia tugeva, aga seevastu täpse palli Ebrima Jarjust mööda.

RFS lõi rohkem võimalusi, kuid küll oldi ise rünnakute lahendamisel lohakad või põrkuti Jarju heade tõrjete vastu. Paide šansid jäid napiks, poolaja keskel andis Agyepong hea palli Kristofer Pihti suunas, kuid ründajal raskest asendist midagi head korda saata ei õnnestunud.

54. minutil tabas Paidet külm dušs, kui Mihkel Aksalu lükkas Janis Ikaunieksi kõrge tsenderduse õnnetult vastu Kenroy Campbelli pead, kust pall üle väravajoone lendas – 0:2. Tagasilöögile vaatamata oli Linnameeskonna teise poolaja esitus sisukam ning surve tulemusena lõi Kristofer Piht pärast Henrik Ojamaa ja Agyepongi eeltööd ühe puutega 73. minutil 1:2.

Viimane veerandtund tõi väravalisa, paraku ainult külalistele – 76. minutil andis Dmitrijs Zelenkovsi karistuslöögist kõrge palli Paide trahvikasti kust ei Aksalu ega kaitsjad seda klaarida suutnud. Lõppseisu 1:4 vormistas 84. minutil vasturünnakust Martinš Kigurs.

Pärast kolme mängu viimase kaheksa päeva jooksul seisab Paidel nüüd ees paar nädalat tugevaid treeninguid enne kui 10. veebruaril kohtutakse kontrollmängus FC Floraga.

Paide LM: Ebrima Jarju (46. Mihkel Aksalu), Dehninio Muringen (56. Joseph Saliste), Abdul Razak Yusif (66. Hindrek Ojamaa), Nikita Baranov (74. Robin Kane), Predrag Medic (66. Oskar Hõim), Karl Mööl (56. Andre Frolov), Herol Riiberg (66. Silver Alex Kelder), Daniel Luts (56. Henrik Ojamaa), Siim Luts (74. Sander Soo), Thomas Agyepong (74. Sten Jakob Viidas), Robi Saarma (11. Kristofer Piht).