Paide Linnameeskond teenis Taliturniir kolmandas mängus kolmanda võidu, alistades vana rivaali Tartu Tammeka 2:1.

Võrreldes eelmiste hooajaeelsete kohtumistega kasutas peatreener Vjatšeslav Zahovaiko tavapärase 4-3-3 asemel formatsiooni 4-3-1-2, kus ründeliinis Kristofer Piht ja Edrisa Lubega ning nende all 10 peal Siim Luts. Mängust jäi eemale Paide uus täiendus Hadji Drame, kes naaseb kodumaalt Järvamaa esindusklubi juurde nädala pärast.

Avapoolajal oli Paide selgelt aktiivsem pool ja tegi isuga pressingut, aga viimasel kolmandikul jooksid lahendused järjepanu liiva. Tammekal seevastu olid ohtlikumad momendid – 10. minutil avas Sten Reinkort skoori ning Patrick Genro Veelma löök raksatas latti. 39. minutil saatis Sergei Mošnikov healt positsioonilt karistuslöögi meetri jagu üle lati ja minut hiljem suutis Tammeka kaitse blokeerida kastis mitu lähilööki.

Teisel poolajal pani Paide rünnakul juurde. Esmalt saatis Piht Joseph Saliste eeltöö järel palli Karl Johan Pechterile sülle, 53. minutil tulistas Siim Luts meetrijagu mööda. 55. minutil pääses Paide ehmatusega, kui Mikel Gurrutxaga lohaka söödu järel kõmmutas Mait Toomist mööda mänginud Reinkort palli posti.

Kui ei löö ise, lüüakse sulle – kaks minutit hiljem tsenderdas Muhammed Sanneh ja Siim Lutsu pealöök lendas väravas. Ka Levadia vastu sündis värav teatavasti Sannehi ja Lutsu koostööst.

Zahovaiko tegi mängu ainsad vahetused 59. minutil, mil Mošnikovi ja Lubegat asendasid Kevor Palumets ja Ander Ott Valge. 63. minutil oli rünnakule lülitunud Martin Kasel hiilgav šanss, aga lähilöök lendas kõrgustesse. Kohe pärast seda tegi Kaido Koppel 7 vahetust ja edasisi sündmusi kontrollis juba Paide.

80. minutil sai oma teise väravasöödu kirja Sanneh, seekord sunnas tema tsenderduse väravasse Piht. Kuigi Tammeka sai lõpu eel veel paar nurgalööki, jäi skoor muutumatuks. 2:1 võidu võtnud Paide kohtub järgmisel laupäeval FC Floraga, kes täna oli 2:0 parem Nõmme Kaljust.

Paide LM: Mait Toom, Karl Mööl, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Muhammed Sanneh, Sergei Mošnikov (59. Kevor Palumets), Joseph Saliste, Andre Frolov, Siim Luts, Kristofer Piht, Edrisa Lubega (59. Ander Ott Valge).
Varus: Marten Ritson, Bruno Caprioli, Kevor Palumets, Edgar Tur, Siim Aer, Ander Ott Valge.