Paide Linnameeskond edenes Evald Tipneri karikavõistlustel 1/8 finaali, alistades võõrsil Rakvere Tarva 3:2.

Premium liiga klubide vastasseisu läks Paide selge favoriidina, sest kõik tänavused liigamängud olid lõppenud Linnameeskonna võitudega. Rakveres peetud mängus avasid külalised skoori 18. minutil, mil Vjatšeslav Zahovaiko nurgalöögi suunas mõnelt meetrilt peaga väravasse Jüri Jevdokimov.

Kodumeeskond oli ohtlik standardolukordades, kus igal võimalusel anti pikk ja kõrge pall kasti. Kert Kütil oli mitmel korral õnne ning korra tabas pall Juhan Jograf Siimu poolt ka väravalatti. Avapoolaja lõpus oli pall teistkordselt Rakvere väravas, kuid kohtunik leidis Zahovaiko tabamusele eelnenud olukorrast suluseisu.

Teisel poolajal Paide mäng paranes, kuid hoopis kodumeeskond suutis viigistada. Flora duublist Tarvas laenul olev Samuel Vard tsenderdas paremalt äärelt, pallile sai pea vahele Nikita Novopašin, kuid nii õnnetult, et see lendas oma väravasse.

77. minutil asus Paide uuesti juhtima, kui Tarva kaitsjad jätsid keskväljalt tulnud karistuslöögi järel Timo Lombi täiesti valveta ja meie vasakkaitsja sai segamatult palli Marko Meeritsa seljataha toimetada. 85. minutil lõi paar minutit varem vahetusest sekkunud Jasper juba 3:1, väravale tegi eeltöö vastastelt otsajoone juures palli kätte saanud Lomp.

Lõpp läks siiski närviliseks, sest teisel lisaminutil sai Tarvas Taavi Rähna eksimuse järel penalti, mille kindlalt realiseeris Meerits. Kuigi kodumeeskonnal avanes võimalus ka viigiks, tuli lõpuvile siiski Paidele õigel ajal.

Võit tähendas Paide Linnameeskonnale karikasarjas 16 hulka jõudmist, 1/8 finaalide loos toimub juba kolmapäeval. Premium liiga klubidest on lisaks Rakverele konkurentsist langenud ka Narva, Pärnu ja Sillamäe.

Rakvere JK Tarvas – Paide Linnameeskond  2:3 (0:1)
68. ov. Nikita Novopašin, 90+2. pen. Marko Meerits – 18. Jüri Jevdokimov, 77. Timo Lomp, 85. Jasper Uwaegbulam

Hoiatused: 45. Mihkel Gull – 63. Nikita Novopašin, 81. Taavi Rähn, 90+3. Jasper Uwaegbulam
Mänguolud: +14, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.