Paide Linnameeskond alistas Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis teise poolaja väravatest FC Kuressaare 2:0.

Esimesele poolajale vajutas korraliku pitseri Karl Rudolf Õiguse 11. minuti punane kaart Siim Lutsu takistamisel, mille järel külalised vajusid umbkaitsesse. Paide valdas suurema osa ajast palli, kuid väravavõimaluste tekitamisel jäädi hätta. Parimad momendid olid Abdul Razak Yusifil ja Robi Saarma, kes lõid värava ees üle.

Teise poolaja alguses sai Paide võimaluse mängu juhtima minna, kui VAR avastas Karl Orreni poolse käega mängu. Paraku oli Saarma sihik paigast ära ja 53. minuti penaltisooritus väravaraami ei tabanud.

59. minutil rehabiliteeris Saarma oma eksimuse, andes suurepärase tsenderduse paremalt äärelt, mille vahetusmees Kristofer Piht peaga väravasse suunas.

Paide sai uue penalti veerand tundi enne mänguaja lõppu, kui Sander Alex Liit niitis karistusalas maha Henrik Ojamaa. Saarma astus enesekindlalt palli juurde ja vajutas palli paremasse ülanurka – 2:0.

Ka Paide lõpetas mängu kümnekesi, sest väravalööja Piht ei saanud tagareie vigastuse tõttu kohtumist jätkata. Kuressaare tõi viimastel minutitel platsile rea noori vahetusmehi ja pigem oli lähemal väravale Paide. Kaur Kivila tõrjus kõrge hüppega Ojamaa löögi ning Saarma tabas nii posti kui latti.

Poolfinaalide paarid loositakse neljapäeval, Paide kõrval on konkurentsis veel Levadia, Kalju ja esiliigas mängiv Viimsi.

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 2:0 (0:0)

Väravad: 59. Kristofer Piht, 75. Robi Saarma (pen.)
Hoiatused: 89. Patrik Kristal – 90.+3 Pavel Dõmov
Realiseerimata penalti: 53. Robi Saarma
Eemaldamine: 11. Karl Rudolf Õigus (Kuressaare)

Paide: Ebrima Jarju, Hindrek Ojamaa, Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Henrik Ojamaa, Karl Mööl (60. Oskar Hõim), Abdul Razak Yusif (68. Andre Frolov), Siim Luts (60. Dimitri Jepihhin), Thomas Agyepong (60. Patrik Kristal), Robi Saarma, Daniel Luts (46. Kristofer Piht).

Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Abega Enyang Ngu, Joseph Saliste.

Kuressaare: Kaur Kivila, Märten Pajunurm, Karl Orren, Sander Alex Liit, Karl Rudolf Õigus, Siim Aer (84. Rasmus Saar), Pavel Dõmov, Aleksander Iljin (77. Gleb Pevtsov), Artjom Jermatšenko (77. Joosep Kobin), Joonas Soomre (68. Oliver Rass), Mattias Männilaan (77. Andero Kivi).

Varus: Magnus Karofeld, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Joonas Vahermägi.