Paide Linnameeskond pani 2023. aastale punkti 4:0 võiduga Tallinna Kalevi duubli üle, jõudes Evald Tipneri karikavõistlustel kaheksa parima hulka.

Talviste ilmaolude tõttu peeti karikamäng Rapla Jalgpallihallis ning kaalul oli koht veerandfinaalis. Tänavu Esiliiga B tasandi teise kohaga lõpetanud ja 2024. aastaks tõusu Esiliigasse taganud Kalevi U21 meeskond võitles tublilt, kuid mängu saatus oli selge juba esimese veerantunni järel.

Abdul Razak Yusif avas 11. minutil skoori, vähem kui minut hiljem andis Kalevi Christopher Kukk ebaõnnestunud tagasisöödu, mis jõudis oma väravasse ning vastaste õnnetuseks lõppes järgmine rünnak penaltiveaga. Herol sai kokkupõrkes väravavaht Sander Lepaga kaelale viga ning ei suutnud kohtumist jätkata. Robi Saarma 11 meetri punktilt ei eksinud, kasvatades Paide edu juba kolmeväravaliseks.

Kiire algedu järel jätkus Paide domineerimine, kuid noored kalevlased kaitsesid visalt ja vaheajale mindigi 3:0 eduseisus. Teisel poolajal sai Paide särgis oma esindusmeeskonna debüüdi kirja Dmitri Jepihhin, kes 65. minutil vormistas lõppseisuks 4:0. Kahjuks pidi tänavu kogu hooaja vigastusega kimpus olnud noor poolkaitsja enne lõpuvilet vigastusega jällegi kõrvale astuma.

Evald Tipneri karikavõistlused jätkuvad kevadel, Paide kõrval on Premium liiga klubidest koha veerandfinaalis taganud Levadia, Kalev, Kalju ja Kuressaare, Esiliigast Viimsi ja Esiliiga B-st Läänemaa. Viimase veerandfinalisti selgitavad Flora ja Elva.

Paide LM: Ebrima Jarju (46. Mihkel Aksalu), Joseph Saliste, Gerdo Juhkam (61. Oskar Hõim), Abdul Razak Yusif, Sten Jakob Viidas (56. Kristofer Piht), Karl Mööl, Andre Frolov, Siim Luts, Herol Riiberg (16. Marten Henrik Kelement), Daniel Luts (56. Dimitri Jepihhin), Robi Saarma. Varus: Siim Aer, Kert Kiit, Matrix Einer.