Paide Linnameeskond pidi Premium liiga kuuendas voorus tunnistama Nõmme Kalju 2:1 paremust.

Kahe suure rivaali vastasseis, kus Kalju oli viimati võidurõõmu maitsnud 2022. aasta maikuus, algas Paide domineerimisel ja 10. minutil avasid külalised skoori. Hea kombinatsiooni tulemusena jõudis pall Robi Saarmale, kelle löögi Henri Perk tõrjus. Esimesena oli jaol Andre Frolov ning kapten saatis palli väravasse.

Kaljul kulus viigistamiseks kümme minutit. Vasakult äärelt tulnud tsenderdust ei suutnud Paide kaitsjad klaarida ning kanadalane Promise David lõi pöördelt 1:1. Poolaja keskel oli hea võimalus eduseisu taastamiseks Dimitri Jepihhinil, kuid pall lendas üle lati.

Teisel poolajal oli Paide rünnak hambutu ning võimalusi nappis. Kalju asus eduseisu 51. minutil, mil Ebrima Jarju tõrje oli ebakindel ning pall suundus õnnetult Nikita Baranovi jalast oma väravasse.

Vaatamata kaotusseisule olid ohtlikumad rünnakud hoopis Kaljul, Jarju tõrjus nii Pavel Marini kui Alex Mathias Tamme löögid. Tõsi oli see, et alles seitsmendal üleminutil sai Saarma kogu poolaja esimese pealelöögi vastase raamide vahele, mille Perk vaevata püüdis. Enne seda oli hiilgav viigišanss Dehninio Muringeni, kelle pealelöök raame ei tabanud.

Kaotus langetas kuue mänguga 12 punkti kogunud Paide liigatabelis kolmandaks, täiseduga jätkaval Levadial on 18 ja Kaljul 13 punkti. Juba kolme päeva pärast on ees uus lahing Sportland Arenal, kui 19. vooru ettepeetavas mängus on vastaseks tiitlikaitsja FC Flora.

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond  2:1 (1:1)
20. Promise David, 51. ov. Nikita Baranov – 10. Andre Frolov
Hoiatused: 90+3. Alex Matthias Tamm, 90+5. Daniil Tarassenkov – 69. Hindrek Ojamaa, 77. Dehninio Muringen

Kalju: Henri Perk, Aleksandr Nikolajev, Roko Vukušic, Yohan Mannone, Danõl Maštšenko, Reginald Mbu Alidor, Nikita Komissarov (46. Daniil Tarassenkov), Pavel Marin, Rommi Siht, Alex Matthias Tamm, Promise David (90+1. Mihhail Orlov).
Varus: Maksim Pavlov, Alex Boronilštšikov, Nikita Ivanov, Kaspar Paur, Stanislav Agaptšev, Koki Hayashi.

Paide: Ebrima Jarju, Hindrek Ojamaa (79. Joseph Saliste), Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Oskar Hõim (70. Karl Mööl), Abdul Razak Yusif, Henrik Ojamaa, Andre Frolov (57. Patrik Kristal), Dimitri Jepihhin (57. Daniel Luts), Siim Luts (79. Silver Alex Kelder), Robi Saarma.
Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Herol Riiberg, Abega Enyang Ngu.