Paide Linnameeskond pidas Tamperes 2020. aasta esimese kontrollmängu, jäädes avapoolaja väravatest 0:2 alla Soome Veikkausliiga mullusele neljanda koha meeskonnale Ilvesele.

Kodumeeskond haaras eduseisu juba 3. minutil, karistades meie pallikaotuse keskväljal oskuslikult ära. Avapoolaeg oli võitluslik, mäng hooaja esimesele kontrollmängule iseloomulikult üsna rabe ning väravavõimalusi nappis. Paide uus ründetäiendus Edrisa Lubega näitas ees oma head kiirust ja pääses paaril korral ka löögile. Tema võimalus jäigi esimesel kolmveerandtunnil meie parimaks, kui poolaja keskel tulistas ugandalane ristnurgast poole meetri jagu üle.

Vaheajale läks Ilves 2:0 eduseisust. Mattias Sapp tegi üleminutil esmalt suurepärase tõrje, kuid pall jäi värava all lahtiseks, soomlased tegutsesid otsustavamalt ning pall oligi teistkordselt võrgus.

Teiseks poolajaks tegi Vjatšeslav Zahovaiko 11 vahetust ja kohe poolaja alguses oli suurepärane võimalus vahe vähendamiseks. Kristjan Pelt andis liini taha ideaalse söödu, kuid 1-1 olukorras tõstis Kristofer Piht palli postist valelt poolt mööda.

Kui avapoolaeg oli võrdne, siis teist 45 minutit kontrollis juba Ilves. Meie noor koosseis, kus väljakul oli seitse mängijat sünniaastaga 2001 või hiljem, kaitses aga ennastsalgavalt. 77. minutil oli hoopis Paidel veel üks šanss, kui Sergei Mošnikovi karistuslöögi järel sai kastis löögile Jaagup Luts. Päris mänguaja lõpus oli Ilves lähedale kolmandale tabamusele, ent healt positsioonilt eksiti.

Kokkuvõttes 0:2 kaotus, aga peamine – kõik mehed said vajalikud 45 minutit kirja. Juba järgmisel laupäeval 25. jaanuaril võrdleme Taliturniiri mängus hetkevormi Nõmme Kaljuga.

Paide LM koosseis 1. poolajal: Mattias Sapp, Karl Mööl, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Muhammed Sanneh, Sander Sinilaid, Andre Frolov, Joseph Saliste, Siim Luts, Edgar Tur, Edrisa Lubega.

Paide LM koosseis 2. poolajal: Marten Ritson, Joel Kokla, Rasmus Kallas, Kristjan Pelt, Siim Aer, Bruno Caprioli, Kevor Palumets, Sergei Mošnikov, Jaagup Luts, Ander Ott Valge, Kristofer Piht.