Jalgpalliklubi Paide Linnameeskond läheb 2017. aastale vastu uue noortetöö juhi Kert Kütiga, kes keskendub uues ametis Järvamaa klubi noortesüsteemi kvaliteedi tõstmisele.

36-aastane Kütt oli lõppenud hooajal klubi esindusmeeskonna esiväravavaht. Oma jalgpallurikarjääri jooksul mängis Kütt nii FC Floras, FC Levadias kui Nõmme Kaljus ning teenis profileiba ka Soome ja Norra liigades.

„Noortetöö juhtimine Paide Linnameeskonnas on minu jaoks väga suureks, kuid äärmiselt põnevaks väljakutseks. Tundsin viimasel hooajal, et mängijana mul jalgpallile enam midagi anda pole ja otsus oma kogemusi ja teadmisi jalgpallist muul viisil edasi anda tuli lihtsalt. Eesmärgiks on klubi noortetöö veelgi kvaliteetsem ja süsteemsem läbiviimine kõikides meie treeningkeskustes, mis looks kõigile lastele võimaluse end jalgpallis kuni kõige kõrgema tasemeni teostada,“ selgitas Kert Kütt.

„Järgmiseks suuremaks projektiks on noorteakadeemia avamine loodava riigigümnaasiumi baasil, kus meie noormängijad saaksid hea hariduse kõrval ka väga kvaliteetsetes tingimustes jalgpallile keskenduda. See oleks ka suurepäraseks ettevalmistusperioodiks esindusmeeskonda jõudmisel. Mängijakarjäärile tagasi vaadates olen rahul, et suutsin mängida nii Eesti tippklubides kui ka väljaspool Eestit. Sooviksin tänada kõiki treenereid ja teisi inimesi, kes on mind mängijakarjääril juhendanud ja abistanud,“ lisas Kütt.

„Me soovime ja peame Paide noortesüsteemi kvaliteeti tõstma ning minema järjest professionaalsemaks. Spordiklubis saab kõik alguse personalist ning meie pidevaks eesmärgiks on kaasata klubi juurde oma ala parimaid inimesi. Kerdil saab olema väga oluline roll treenerite valikul ja nende suunamisel – ta on olnud väga pikalt tippjalgpallis tegev ning tahtmist täis astuda järgmist sammu peale aktiivset mängijakarjääri. Noortetöö juhina ei ole Kerdil ühtegi kohustust noorte igapäevasel treenimisel – tema tähelepanu on täielikult sellel, et lisaks üldisele töökorraldusele noortega ka meie treenerite ja treeningute tase pidevalt tõuseks,“ sõnas Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe.

„Meie lähiaastate suurimaks väljakutseks ja prioriteetideks on tipptasemel tingimuste loomine noortele mängijatele nii Järvamaalt kui mujalt. Juba 2018. aasta sügisel alustab Paides meie klubi jalgpalliakadeemia ning lähiaastate plaanidesse kuuluvad nii uue jalgpallistaadioni ja sisehalli rajamine Paidesse kui ka infrastruktuuri parandamine klubi treeningkeskustes Järva-Jaanis, Koerus, Tapal ja Türil. Paide Linnameeskond peab olema parim võimalik keskkond noortele arenemiseks ning parimatele mängijatele piisavaks platvormiks suundumiseks välisliigadesse,“ lisas Veskimäe.