Paide Linnameeskonna viiendaks täienduseks algava hooaja eel on 17-aastane poolkaitsja Oskar Hõim, kelle eelmiseks mängupaigaks Eestis oli Tabasalu jalgpalliklubi. FOTO: Albert Kerstna / Stuudio24.ee

Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams sõnas, et teoks saanud ülemineku näol on tegemist järjekordse tulevikku vaatava käiguga.

“Oskar on kõrge potentsiaaliga noor poolkaitsja ning tal on olemas väga head omadused ja eeldused tegemaks oma positsioonil tugev karjäär,” sõnas Kams. “Kontrolliva poolkaitsjana on tema trumpideks mängulugemine nii ründe- kui kaitsefaasis ning palliga tegutsemine. Olulise omadusena tuleb Oskari puhul eraldi välja tuua tema oskus uut infot vastu võtta ning oma tegevusi nii väljakul kui treeningutel vastavalt sellele väga kiiresti kohandada.”

Noorteklassides viis aastat Rootsis mänginud Oskar Hõim avaldas teenitud lepingu üle heameelt. “Paide Linnameeskonnaga liitudes teen oma karjääris suure sammu,” lausus ta. “Klubi ja meeskond on mind väga soojalt vastu võtnud. Ootan juba hooaja algust ning loodan omalt poolt anda kõik, et saavutaksime hooajaks püstitatud eesmärgid.”

Jalgpallitreeninguid Nõmme Kaljus alustanud Oskar Hõim mängis 2014.-2019. aastal Rootsi suurklubi IF Brommapojkarna noortesüsteemis. Viimased kolm aastat veetis Hõim Tabasalu jalgpalliklubis, möödunud hooajal esindas ta Tabasalut esiliiga B-s 31 mängus ja lõi neis kolm väravat. Erinevate vanuseklasside noortekoondistes on Hõim saanud kirja 15 kohtumist.