Paide Linnameeskonna jaoks lõppes 2021. aasta Premium liiga hooaeg klubi ajaloos teistkordselt medalikohal – mullune hõbe vahetati tänavu pronksi vastu. Viimases voorus alistati 1:3 kaotusseisust Nõmme Kalju 5:3, kaks väravat lõid nii Henri Anier kui Sander Sinilaid.

Eestimaal valitseva pakase ja saabunud talve tõttu toimus viimane kodumäng Paide asemel Sportland Arenal, kus juba 9. minutil avas Anier Deabease söödust skoori. Linnameeskonna parima väravaküti jaoks oli varajane tabamus oluline, sest sellega tõusis Anier uuesti Premium liiga skooritabelis ainuliidriks.

Kiire algedu järel asus kohtumist domineerima Kalju, kelle kõrge pressi vastu jäid Paide lahendused lahjaks. 12. minutil viigistas Igor Subbotin ning 24. minutil viis Aleksandr Volkov Kalju juhtima. Ilma Mihkel Aksalu tõrjeteta võinuks skoor vaheajaks olla hullemgi.

Kui 47. minutil tegi Ioannis Tsivelekidise värav seisuks juba 1:3, tundus mäng minevat Paide jaoks päris rappa, aga peagi olukord muutus. Külalised jäid Mikhail Babichau teise kollase kaardi tõttu vähemusse ja üsna varsti lõi vahetusmees Sander Sinilaid ühe värava tagasi.

Kui Paide särgis oma 232. mängu pidanud Sinilaid 74. minutil viigistas, oli mäng juba täielikult Linnameeskonna kontrolli all ning Kalju kaitses sügaval oma trahvikasti lähistel. Kaotusest see neid enam ei päästnud. Juba paar minutit hiljem jäeti liialt vabalt löögile Deabeas, kes põrutas oma hooaja 8. tabamusest 4:3, mängu lõppskoori 5:3 vormistas Anier 86. minutil Kevin Kauberi eeltöö järel.

Anieri saagiks jäi tänavu 26 Premium liiga väravat, enne homset suurt finaali Levadia ja Flora vahel on Zakaria Beglarišvilil kirjas 24 ja Rauno Sappinenil 23 tabamust. Kalju vastu jäi Paide saldoks tänavu kaks võitu, viik ja kaotust ning meeskondi lahutas tabelis koguni 17 silma – Paidel 62 ja Kaljul 47. Kulla jagavad pühapäeval Levadia ja Flora, kel enne viimast lahingut on vastavalt 77 ja 76 punkti.

Paide: Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa, Rasmus Kallas, Kristjan Pelt, Edgar Tur (26. Sander Sinilaid), Andre Frolov, Kevor Palumets, Foday Trawally (73. Hadji Drame), Deabeas (83. Kevin Kauber), Henri Anier, Siim Luts.

Varus: Mattias Sapp, Kristofer Piht, Hadji Drame, Martin Kase, Sander Sinilaid, Ishaku Konda, Kevin Kauber.