Paide Linnameeskond lõpetas tänavused Taliturniiri mängud 1:1 viigiga valitseva meistri FC Flora vastu.

Avapoolajal tegi Paide aktiivset pressingut, millega Flora kaitsjad jäid tihtilugu raskustesse. 6. minutil kiirustas vaheltlõike teinud Kristofer Piht veidi otsustava palliga ja Flora pääses ehmatusega.

14. minutil võttis Henri Järvelaid karistusala lähistel kaardi hinnaga maha Edgar Turi, Joseph Saliste madala karistuslöögi suutis Richard Aland püüda.

23. minutil oli samast kohast karistuslöögi andjaks Bruno Caprioli, kuid Martin Kase pealöök lendas üle lati. Flora haaras juhtohjad 27. minutil, kui Mikel Gurrutxaga eksis palli mahavõtmisel ning Rauno Sappinen veeretas tühja – 0:1.

Salistel oli hiilgav võimalus viigistamiseks 35. minutil, kui Flora keskkaitsjate eksimuse järel kõmmutas ta mõnelt meetrilt tühjast väravast üle.

Flora poolel võimalusi nappis, aga 39. minutil pääses Paide ise ehmatusega, kui Konstantin Vassiljev saatis läbimurde järel palli posti.

Teisel poolajal mängupilt võrdsustus. Esmalt ei ulatunud Tur Siim Lutsu hea tsenderduseni, seejärel lükkas Mait Toom korneriks Frank Liivaku lähilöögi.

63. minutil andis Caprioli terava korneri, Flora kaitsjad ei suutnud palli klaarida ja Kase lõi mõnelt meetrilt 1:1.

Järelejäänud mängus kindlaid väravamomente enam ei tulnud. Floral saatis Märten Kuusk nurgalöögi järel palli selgelt üle värava, Paide poolel ei jõudnud sihile Turi ja Saliste võimalused.

Taliturniirilt seega kolm võitu ja üks viik ning Premium liiga alguseni on jäänud veel kolm nädalat. Kui ilmaolud on soodsad, sõidab Paide 29. veebruaril Soome, et pidada maha viimane hooajaeelne kontrollmäng Soome esiliigas palliva Ekenäs IF-iga.

Paide LM: Mait Toom, Karl Mööl, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Muhammed Sanneh, Bruno Caprioli, Joseph Saliste, Andre Frolov, Siim Luts (66. Sergei Mošnikov), Edgar Tur, Kristofer Piht (81. Edrisa Lubega)

Varus: Rene Merilo, Joel Kokla, Kristjan Pelt.