Meie kasvandikud Andreas Põder ning Adele Sofia Berg veetsid möödunud nädala vastavalt noormeeste ja neidude U15 koondiste juures. Mõlemad järvalased debüteerisid sinisärgis ning said kirja väga suure hulga üliväärtuslikke rahvusvahelisi mänguminuteid kõigis matšides. FOTOD: Liisi Troska ja Eesti Jalgpalli Liit

Noormeeste U15 koondis võitis koduse UEFA sõprusturniiri. Avamängus kaotati Moldovale 2:4, ent seejärel alistati nii Aserbaidžaani kui Bosnia ja Hertsegoviina eakaaslased 2:1. Andreas Põder (fotol nr. 16) teenis minuteid kõigis mängudes: nii Moldova kui Aserbaidžaani vastu sekkus ta 64. minutil, viimases kohtumises Bosnia vastu alustas aga algkoosseisus ja mängis 75 minutit. Põder näitas end parimast küljest, algatades Aserbaidžaani vastu võidu toonud rünnaku keskväljal ning andes Bosnia ja Hertsegoviina vastu peetud mängus väravasöödu Eesti esimesele tabamusele!

Neidude U15 koondis pidas Balti turniiri mänge Leedus, kus mindi vastamisi Leedu, Läti ja Fääri saarte eakaaslastega. Läti neidude vastu tehti avamängus 1:1 viik, seejärel kaotati Fääri saartele 2:5 ning turniiri viimases kohtumises tuli punase kaardi tõttu suurem osa kohtumisest vähemuses mängides Leedu neidudelt 1:3 kaotus vastu võtta.

Adele Sofia Berg (neidude koondise fotol nr.6) teenis tublisti usaldust ja mänguaega. Läti vastu alustas ta põhikoosseisus ning mängis 68 minutit; Fääri saarte vastu sekkus vahetusest poolajal ning sai kirja 40 minutit ja viimast kohtumist Leedu vastu alustas Adele taas põhikoosseisust ning mängis 75 minutit.

Täname ja õnnitleme meie värskeid noortekoondislasi ning nende treenereid Veiko Kurimit ja Meelis Roobat ning Taavi Partsi ja Kalmer Klettenbergi.