Paide Linnameeskond lõpetas oma tänavused Taliturniiri mängud veenva 2:0 võiduga Narva Transi üle, skoori tegid teisel poolajal Yann Michael Yao ja Sander Sinilaid.

Kui eelmistes kontrollmängudes andis Vjatšeslav Zahovaiko mänguaega pea kõikidele meestele, siis seekordses mängus oli juba liigakohtumise hõngu ja enamik mehi sai kirja täispika tööpäeva.

Väravas alustas Toom, kaitseliinis rivistusid üles Sanneh, Kase, Gurrutxaga ja Mööl, keskväljal müttasid Kaldma, kapten Frolov ja Sinilaid ning edurivis mängisid Yao, Välja ja Jatta. Narval, kes mängu järel andis teada Marko Meeritsa liitumisest, käis platsil veel terve rida testitavaid ning nende mängupildist ja koosseisustv veel suuri järeldusi teha ei saanud.

Paide haaras kohe algusest peale mänguohjad enda kätte ja sisuliselt ei loovutanud neid kuni lõpuvileni. Avapoolajal oli eriti nähtav Elevandiluuranniku mängumees Yann Michael Yao, kelle täht Paides lõi särama eelmise hooaja teisel poolel. 14. minutil pääses ta esimest korda Transi kaitseliinist läbi, kuid löök oli ebatäpne. Mõned minutid hiljem lõi Yao taas teravusi, kuid narvalaste kaitseliin suutis ohu likvideerida.

Transi esimene võimalus tuli 21. minutil, kui vasakul äärel jäi Mööl natuke hätta, aga Transi mees lõpuks löögile siiski ei saanud ja pall veeres värava eest vaikselt mööda. Peagi oli pall tagasi Narva väljakupoolel, kus Yao võimsa pommlöögi meetrijagu mööda saatis. 25. minutil oli penaltihõngu, kuid kohtunik Henri Välja takistamisel maadlusvõttega määruserikkumist ei näinud.

Transi kogu mängu parim võimalus tuli 28. minutil, kui esmalt käis pall pealöögi järel väravalatis ning seejärel tõrjus Toom tugeva löögi üle lati korneriks. Avapoolaja viimast veerandtundi kontrollis Paide. 34. minutil oli Yao taaskord üksi läbi, aga viimane puude läks liiga pikaks ja Narva pääses. Hetk enne vaheajavilet oli Yaol veel üks šanss, kuid kogenud Dmitri Prošin klaaris viimasel hetkel ohu ja poolajale mingi viigiseisul.

Teise poolaja alustuseks asendas Väljat Kevin Kauber, kelle nurgalöögist sündis peagi avavärav. Kauberi 47. minuti korneri järel jäi pall ohtlikult kasti, kus Yao virutas selle tugeva vasaku jala löögiga võrku – 1:0!

54. minutil sai hea läbisöödu kaitseliini selja taha Alassana Jatta, kuid Transi väravavaht oli napilt kiirem. Transi teise poolaja ainus reid Paide kasti tuli 57. minutil, mil ameeriklane Eric McWoods suutis Gurrutxaga üle mängida, kuid kohe oli jaol Kase ning löögi asemel veeres pall vaikselt Toomi kätte.

Võitja saatus sai sisuliselt otsustatud 65. minutil, mil Viktor Plotnikov saatis Kase suunas inetu küünarnukilöögi. Korraks läks platsil ka kismaks, aga lõpptulemusena sai Plotnikov teenitult punase kaardi ja vastasega kurjustama läinud Sinilaid nägi kollast. Peagi sai läbi Jatta mängupäev, Gambia ründajat asendas Andre Järva, kes kohe järgmisel minutil lõi pöördelt vastu Transi väravavahti.

Trans oli juba enne vähemusse jäämist Paidele füüsiliselt alla jäämas ja kümnekesi ei suudetud enam midagi pakkuda ka arvukatele vahetustele vaatamata. Paide otsis teist väravat, 71. minutil tõrjus Transi väravavaht Kauberi tugeva löögi ja kolm minutit hiljem tabas Sinilaid posti. 81. minutil kombineerisid Frolov ja Sinilaid uuesti ning seekord oli Sinilaid täpne – lõppseis 2:0!

Paide jaoks on nüüd enne Premium liiga avavooru 8. märtsil Nõmme Kalju vastu ees veel üks kontrollkohtumine, kui reedel 1. märtsil mängime võõrsil Läti meistri FC Rigaga.

Paide LM: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Henri Välja (46. Kevin Kauber), Alassana Jatta (66. Andre Järva). Varus: Rene Merilo, Tanel Neubauer, Ander Ott Valge.