Paide Linnameeskond võttis Premium liiga 24. voorus suureskoorilise võidu, kui võõrsil alistati Tartu Tammeka seisuga 5:2. Oma hooaja teise kübaratriki lõi Henri Anier.

Paide tegi tartlastega sotid selgeks juba avapoolajal, kui esimese 43 minutiga sahistati väravavõrke viiel korral!

Skoori avas kuuendal mänguminutil Henri Anier, kes Joseph Saliste tsenderduse väravasse toimetas. Suurepärases hoos Anier oli tegudel juba kaheksa minutit hiljem, mängides üle vastaste puuriluku Mait Toomi, saates palli tühja võrku.

33. minutil kindlustas Paide edu veelgi, mängu eel kuu parima mängija auhinna vastu võtnud Joseph Saliste lüües kauni kombinatsiooni järel postipõrkega seisuks 3:0. Kolm minutit hiljem pääses Siim Luts vastaste väravavahiga silmitsi. Toom tõrjus, ent teisele pallile oli kiirelt jaol Anier, vormistades selle tabamusega oma hooaja 17. värava ning saades kohtumisest kirja kübaratriki.

Avapoolajale pani ilusa punkti Luts, kes Frolovi pika söödu keskväljalt kinni püüdis ning parema jalaga palli võrku toimetas.

Teine poolaeg kujunes Tamme staadionil võrreldes avapoolajaga hoopis teistsugusemaks. Esmalt realiseeris võõrustav meeskond penalti, seejärel teenis Sander Sinilaid mängu teise kollase kaardi, mis jättis Paide platsil vähemusse. Mõned minutid hiljem nõelas Tammeka teist korda.

5:2 võit on siiski tõsiasi, ning siit on hea minna vastu kolmapäeval, 22. septembril toimuvale karikavõistluste 1/16- finaalile, kui võõrsil ollakse vastamisi Esiliiga B tabeli kolmanda FC Tallinnaga. Mängu avavile kõlab Sportland Arenal kell 20.30.

Paide LM: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste (56. Hindrek Ojamaa), Ragnar Klavan, Ishaku Konda, Edgar Tur, Sander Sinilaid, Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere, Andre Frolov, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Henri Anier.

Varus: Mattias Sapp, Kristofer Piht, Hadji Drame, Martin Kase, Hindrek Ojamaa, Kevin Kauber, Kevor Palumets.