Paide Linnameeskond pidi Taliturniiri kolmandas mängus tunnistama Tartu Tammeka 2:1 paremust, kuigi domineeris selgelt enamuse mänguajast.

Paide alustas hästi ja juba 35. sekundil üritas Andre Frolov käärlöögiga skoori avada. Tammeka esimene pealelöök tuli 9. minutil, kuid Andre Paju sooritus oli Mait Toomi jaoks kerge saak. 16. minutil oli Frolovil veelgi parem šanss, kapteni kahur paukus, aga pall lendas ristnurgast mööda.

33. minutil võttis Gambia ründaja Alassana Jatta mitu Tammeka meest ette, kuid tugev löök oli ebatäpne. Vastupidiselt mängupildile lõid mängu avavärava hoopis tartlased, kui suluseisu hõngulises olukorras oli Toom Sander Kapperi terava löögi vastu võimetu. Mõned minutid hiljem oli Yann Yaol võimalus kiirelt viigistada, aga Tammekas testimisel viibiv keskkaitsja Frankline Okoye sai löögile jala vahele.

Teiseks poolajaks tegi peatreener Vjatšeslav Zahovaiko plaanitult neli vahetust ning kaitseliinist said puhkust nii väravavaht Toom kui ka Mööl, Gurrutxaga ja Sanneh. Noorte asenduste õnnetu prohmakas kinkis Tammekale 56. minutil 2:0 edu – Kristjan Peldi tagasisööt oli liiga tugev ja Rene Merilo ei suutnud palli klaarida…

Avapoolaja järel paremini tegutsenud Jatta mängis 68. minutil Tammeka kaitsjast mööda, kuid terav sööt Tarmo Neemelole tulemust ei toonud. 70. minutil oli pikakasvulisel ründajal juba vaja ise paremini tegutseda, sest lubavast kohast teele läinud löök leidis üle tartlaste väravavahi.

Lõpuks sai Paide oma korraliku pingutuse eest auvärava siiski kätte, kui Andre Järva hea tsenderduse võttis Neemelo kenasti maha ja 1:2 oli tõsiasi. Viigivärava üritusteks ei jäänud enam piisavalt aega ja seekord tuli tunnistada ülikoolilinna meeste nappi paremust.

Paide LM: Mait Toom (46. Rene Merilo), Muhammed Sanneh (46. Tanel Neubauer), Martin Kase, Mikel Gurrutxaga (46. Kristjan Pelt), Karl Mööl (46. Rico Reinoja), Sören Kaldma (63. Joel Kokla), Andre Frolov (63. Vladislav Zanfirov), Kevin Kauber, Yann Michael Yao (63. Andre Järva), Ander Ott Valge (63. Tarmo Neemelo), Alassana Jatta (75. Kristofer Piht).