Paide Linnameeskond pidi Premium liiga 25. voorus tunnistama Nõmme Kalju paremust, kaotades 2:1 eduseisust mängu lõpuks 2:3.

Mäng Kadrioru staadionil algas külaliste jaoks külma dušiga, kui juba 4. minutil avas Vladislav Homutov skoori. Paide haaras seejärel ohjad enda kätte ja Siim Luts viigistas Abdul Razak Yusifi hea söödu järel 29. minutil.

Teine poolaeg algas Paide jätkuva survega ning 52. minutil realiseeris Henri Anier penalti. Eelnevalt oli karistusalas maha tõmmatud Edgar Tur. Anieri jaoks oli see hooaja 18. tabamuseks, millega ta jagab väravaküttide edetabelis esikohta Rauno Sappineniga.

Linnameeskond surus edasi, kuid seekord läks mängu lõpp kahjuks käest. 68. minutil ei suutnud paremalt äärelt tulnud läbisöötu ükski Paide kaitsja klaarida ja Pavel Marin viigistas. Seejärel oli hea võimalus Deabeasel, kuid Marko Meerits hiilgas tõrjega.

Tänavu medalimängust kaugel asuv Kalju sai lõpuks oma kauaoodatud võidu kätte, kui nurgalöögi realiseeris peaga kreeklane Giannis Tsivelekidis. Lõpus ründas Paide suurte jõududega, kuid isegi Ragnar Klavani ette nihutamine ei aidanud punkti päästa.

Kaotusega väheneseid Paide lootused teist kohta ja Florat püüda veelgi, kuigi ka mullune meister loovutas 2:2 viigiga Viljandis punkte. Paidel on 25 mänguga 49 silma, Floral 22 mänguga 53. Tiitlikursil jätaval Levadial on 24 mänguga 64 punkti. Tänu kolmele võidupunktile oma neljandat kohta kindlustanud Kaljul on 39 peal.

Järgmises voorus võõrustab Paide 2. oktoobril kell 13.00 Narva Transi.

Paide: Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa, Ragnar Klavan, Ishaku Konda, Edgar Tur, Abdul Razak Yusif, Andre Frolov, Sergei Mošnikov, Deabeas, Siim Luts, Henri Anier.

Varus: Mattias Sapp, Hadji Drame, Martin Kase, Foday Trawally, Siim Aer, Kevin Kauber, Kevor Palumets.