Paide Linnameeskond teenis hooajaeelsetes mängudes esimese võidu, alistades teise poolaja väravate toel FC Flora 3:2.

Paide hoidis esimesed poolteist minutit palli, kuid seejärel kandus initsiatiiv selgelt Florale. Esmalt peatas Ebrima Jarju vasakult äärelt läbi murdnud Stevin Kerge pealelöögi, 5. minutil saatis kastis vabaks unustatud Robert Veering palli üle lati.

Paide esimene märkimisväärne moment tuli tosinkonna minuti järel, mil Predrag Medici pealöök Heroli kornerist maandus küljevõrku. Esiti tagant ülesehitusega raskustes olnud Linnameeskond sai seejärel pikaks perioodiks mänguohjad enda kätte. Söödumäng oli ladus, kuid vastaste kastis oldi taaskord nürid. 43. minutil proovis Henrik Ojamaa kaugelt, kuid löök vuhises väravast selgelt mööda.

Vaheajale sai 1:0 eduseisus minna siiski Flora. Jarju tõrjus esmalt vahetusmees Mait Eenmaa tugeva löögi, mille järel tegi Thomas Agyepong lahtise palli pärast võideldes vägagi kerge vea Kristo Hussari vastu, kes mõistagi end niidetult siruli viskas. Penaltipunktilt Konstantin Vassiljev ei eksinud.

Teisel poolajal oli Paide oluliselt sirgjoonelisem ja otsustavam ning see tõi kaasa ka väravad. 50. minutil võttis Henrik Ojamaa vahelt Kristen Lapa kehva väljalöögi, andis täpse söödu kasti keskele, kust Robi Saarma suurema vaevata palli väravasse virutas. Tõele au andes VAR-iga see värav lugenud ei oleks, sest mänguvahend käis selgelt üle otsajoone.

53. minutil andis Nikita Baranov hea pika palli liini taha, Ojamaa tegi taas tugeva eeltöö, Saarma jätkas Andre Frolovile, kelle tugev löök viis Paide 2:1 ette. 62. minutil kasvas eduseis suuremaks – Lapa tõrjus Saarma terava nurga alt tehtud löögi värava ette, sai käed vahele ka Patrik Kristali jätkuüritusele, kui 16-aastane Paide värske täiendus oli visa ning surus palli jõuga väravasse.

Eduseis võinuks olla suuremgi, kui Saarma purjetas läbi Flora kaitseliini nagu nuga sulavõist, kuid seekord oli Lapa tasemel ning tagatipuks suutsid rohesärgid blokeerida nii Kameruni mehe Abega kui ka Kristali šansid. Eelviimasel minutil kohendas Flora kaotusseisu minimaalseks, kui standardolukorras olid Paide meeste mõtted juba duši all ja Mark Anders Lepik sai täiesti vabalt toimetada.

Uuel nädalal Paidel ees kaks mängu lõunanaabritega – kolmapäeval ollakse Viljandi Männimäe hallis kell 12.30 vastamisi Mettaga ja laupäeval kell 14.00 Raja jalgpallihalli Liivimaa Taliliiga raames Jelgavaga.

Paide LM: Ebrima Jarju, Hindrek Ojamaa (54. Joseph Saliste), Nikita Baranov (54. Silver Alex Kelder), Dehninio Muringen (71. Robin Kane), Predrag Medic (46. Oskar Hõim), Herol Riiberg (46. Alieu Gibba), Andre Frolov (54. Karl Mööl), Thomas Agyepong (46. Patrik Kristal), Henrik Ojamaa (71. Sten Jakob Viidas), Robi Saarma (79. Matrix Einer), Kristofer Piht (64. Abega Enyang Ngu).