Paide Linnameeskond lõi mõlemal poolajal kolm väravat ja alistas Viljandis toimunud hooajaeelses kontrollmängus Läti meistriliigas palliva FK Metta 6:2.

Esimene poolaeg möödus Paide täieliku domineerimise tähe all, kus lõunanaabrid ei suutnud leida vasturohtu agressiivsele pressingule. Väga ladusalt tegid vasakul äärel koostööd Henrik Ojamaa ja Robi Saarma, kelle lähilöök tabas esmalt Metta väravavahti ja kauglöök lendas üle värava.

10. minutil avas Kristofer Piht ilusa rünnaku lõpetuseks skoori – Oskar Hõim andis täpse palli liini taha, Saarma murdis edasi ja söötis trahvikasti keskele, kus Pihtil ei olnud muud teha, kui pall tühja väravasse koksata.

Saarma jätkas näljaselt, 13. minutil lendas löök üle lati, 22. minutil pidi Metta väravavaht kõik oma oskused mängu panema, et karistuslöök tõrjuda ja mõni minut hiljem Ojamaaga kombineerides jäi kaks-nullist juba väga vähe puudu.

Metta viigivärav tuli eikusagilt. Nurgalöögi järgses olukorras tabas Dehninio Muringen vastase jalga ning senegallane Lamine Corréa 27. minutil penaltipunktilt ei eksinud. Kohe järgmisel minutil taastas Piht Paide eduseisu, keerates Daniel Lutsu söödu järel kaitsja pealt maha ja lüües täpselt allanurka.

34. minutil pidi Alieu Gibba jalavigastuse tõttu mängu pooleli jätma, vahetusest sekkunud Herol Riiberg pani alustuseks kaks passi vastaste jalale, mille peale Corréa ütles merci beaucoup ja lõi 2:2. Nii nagu eelmise viigivärava järel oli kohene vastus soolas, kuid seekord Piht kübaratrikki kirja ei saanud, sest lätlaste väravavaht tegi suurepärase tõrje.

Kuigi mängupildi järgi väärinuks Paide nelja-viie väravalist eduseisu, olid vaheajaks siiski 3:2 peal, kui Saarma sai 44. minutil oma hea mängu eest väärilise tasu ja saatis karistuslöögi kindlalt võrku.

Teine poolaeg algas tormiliselt – 49. minutil realiseeris Herol Patrik Kristali poolt teenitud penalti ja 54. minutil lõi Dimitri Jepihhin lätlaste pallikaotuse järel juba 5:2. Ohtrad vahetused lõid mängurütmi sassi ja veerandtunniks olid ohtlikumad pigem külaliste rünnakud, kes korra suutsid tabada Mihkel Aksalu valvatava värava latti.

Lõppakord tuli siiski Linnameeskonna esituses – Hindrek Ojamaa andis 86. minutil mõõdetud söödu liini taha, kust Andre Frolov selle värava esile toimetas. 16-aastane Patrik Kristal oli esimesena jaol ja lõpetas rünnaku nagu ka neli päeva tagasi FC Flora mängus.

Kahe kaotuse ja kahe viigi kõrvale teise võidu saanud Paide jätkab oma hooajaeelset programmi laupäeval 17. veebruaril, mil kell 14.00 minnakse Raja jalgpallihallis Liivimaa Taliliiga mängus vastamisi Jelgavaga.

Paide LM: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Dehninio Muringen (46. Robin Kane), Abdul Razak Yusif (46. Hindrek Ojamaa), Oskar Hõim (50. Karl Mööl), Alieu Gibba (34. Herol Riiberg), Daniel Luts (46. Patrik Kristal), Siim Luts (46. Andre Frolov), Henrik Ojamaa (46. Dimitri Jepihhin), Robi Saarma (46. Abega Enyang Ngu), Kristofer Piht (40. Thomas Agyepong). Varus: Ebrima Jarju