Paide Linnameeskond kirjutas pärast valusat kaotust Kaljule tabelisse viienda võidu, alistades tiitlikaitsja FC Flora 3:1.

Kui kuu aega tagasi Paides ajaloolises 2:1 võidumängus jäi Paide juba kolmandal minutil kaotusseisu, siis seekord jäädi taha veelgi kiiremini. Joseph Saliste kaotas vasakul äärel duelli Kristo Hussarile, meeskonnakaaslased tegutsesid samuti passiivselt ja Hussar avas juba teisel minutil skoori.

Kiire šokk raputas Linnameeskonna korralikult üles ning järgnes rünnakute laviin, mida Sportland Arenale kogunenud publik vaevalt oodata oskas. Võimas surve sai ootamatu lahenduse 31. minutil, mil Mihhail Kolobov tõrjus Daniel Lutsu löögi väravajoonelt käega. Punane kaart “Luis Suarezt” teinud florakale oli tõsiasi nagu ka seisu viigistamine Robi Saarma poolt 11 meetri karistuslöögist.

Paide haistis enamuses oma võimalust ja jõudis uuesti sihile 42. minutil. Henrik Ojamaa andis oma endiste meeskonnakaaslaste vastu kastis diagonaalsöödu, mille Karl Mööl väravavahi näppude vahelt võrku virutas.

Teisel poolajal käis alguses kassi hiire mäng, kus Paide oli eduseisuga rahul ning Floral nappis energiat, et vähemuses rünnakule tormata. Ühel hetkel said Linnameeskonna mehed aru, et vastane on haavatav ning tänu arvukatele vahetustele krutiti tempot aina juurde. Flora väsis ning ei suutnud teise kolmveerandtunni jooksul väravale teha ainsatki lööki.

Võimaluste realiseerimiste protsent keris madalamaks iga rünnakuga, kuid tulega mängimine karistusega siiski ei lõppenud. Kolmandal üleminutil vabastas Ojamaa sööt Saarma, kes esmalt kõmmutas palli latti. Kuigi Flora kaitsja suutis teise löögi väravajoonelt tõrjuda, näitas VAR kiirelt ja halastamatult, et pall oli selgelt üle joone. 3:1 ning Saarma tõusis ühtlasi seitsme tabamusega Premium liiga parimaks väravakütiks.

Juba laupäeval seisab meeskonnal ees uus katsumus, kui 7. voorus võõrustatakse Tartu Tammekat. Mäng Paide kunstmurustaadionil algab kell 14.30. Tänane kohtumine Floraga ja eilne Kalev-Levadia olid 19. vooru ettepeetud mängud juulist, kus ülejäänud Premium liiga võistkonnad saavad oma mänge pidada tippklubide eurosarjade perioodil.

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond 1:3 (1:2)
2. Kristo Hussar – 31. pen., 90+3. Robi Saarma, 42. Karl Mööl

Hoiatused: 70. Vladislav Kreida, 90+6. Mark Anders Lepik – 79. Patrik Kristal, 80. Tarmo Kink (abitreener)
Eemaldamine: 31. Mihhail Kolobov

Flora: Evert Grünvald (87. Kristen Lapa), Robert Veering (63. Sten Patrick Prunn), Erkko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets (63. Oliver Nikola Cekredzi), Daniil Kuraksin, Maksim Kalimullin (37. Marco Lukka), Rauno Alliku (63. Nikita Mihhailov), Mark Anders Lepik.
Varus: Tony Varjund, Konstantin Vassiljev, Oscar Pihela, Gregor Rõivassepp.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Abdul Razak Yusif (46. Oskar Hõim), Karl Mööl (79. Andre Frolov), Patrik Kristal (79. Herol Riiberg), Henrik Ojamaa, Daniel Luts (69. Thomas Agyepong), Dimitri Jepihhin (62. Siim Luts), Robi Saarma.

Varus: Mihkel Aksalu, Abega Enyang Ngu, Hindrek Ojamaa, Silver Alex Kelder.