7506. Just selline oli publikunumber A. Le Coq Arenal neljapäeval, kui Paide Linnameeskond sammus vastu järjekordsele ajaloolisele mängule: Euroopa konverentsiliiga kolmandas kvalifikatsiooniringis võõrustati 34-kordset Belgia meistrit RSC Anderlechti. Tormiliselt alanud kohtumises tuli küll lõpuks vastu võtta 0:2 kaotus, ent Linnameeskond püsis lõpuni mängus ning kordusmängule minnakse vastu püstipäi. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kui Mihkel Aksalu oli neljandal minutil tõrjunud Lior Refaelovi löögi, sai muutusid kaasaelajate hääled tormiliseks seitsmendal minutil, mil Andre Frolov, Bubacarr Tambedou ja Ebrima Singhateh sepistasid vastase trahvialas rünnaku, ent Anderlechti kaitsjad klaarisid löögihetkel palli Singhatehi jalalt. Palli jäi siiski Paidele ja Siim Luts tulistas lähedalt, ent belglaste puurilukk tõi väravasse teel olnud palli alumisest nurgast ja väravajoonelt välja.

10. minutil läks Anderlecht kohtumist juhtima, kui Refaelov suunas palli pärast Paide kaitseliini lahtiharutamist Aksalu selja taha. Refaelov oli aktsioonis ka 40. minutil, kui ta mängis Fabio Silva Aksaluga üks-ühele ning Silva ei eksinud ja viis Anderlechti 2:0 juhtima.

Teisel poolajal üritas Paide näljaselt, võimalusi lõid Luts, Singhateh, Tembedou ja Dominique Simon ent Anderlechti kaitsest läbi murda ei õnnestunud, ka püsis nende väravavaht valvel. 76. minutil tõugati Singhatehi karistusalas kätega selga, ent kohtunik olukorda penaltivääriliseks ei hinnanud.

Rünnanud Paide väsis poolaja lõpuks ning Mihkel Aksalul tuli 85. minutil omad veel ühe hiilgava tõrjega päästa. Lõppseisuks jäigi 0:2 ning kolmanda ringi korduskohtumisele Brüsselis, mis peetakse 11. augustil Lotto Parkil, sõidab Paide küll eneseusu säilitanuna, kuid üsna raskes olukorras.

Võõrsilkohtumise pileteid saab osta Linnameeskonna kontori kaudu. 10-eurose pileti hankimiseks palutakse endast teada anda aadressil tickets@paidelinnameeskond.ee.

Paide Linnameeskond tänab kõiki kodumängule tulnud pealtvaatajaid ja kaasaelajaid. 7506-pealine publik tähendas Eesti klubijalgpalli ajaloo suuruselt kolmandat publikunumbrit. Aitäh!