Paide Linnameeskond pidas kontrollmängu Soome Veikkausliiga klubiga Helsingi IFK ning saavutas Martin Kase ja Mikel Gurrutxaga väravatest 2:1 võidu.

Sportland Arenal toimunud kohtumise avapoolaeg oli esimesel pooltunnil väga sündmustevaene, mõlemad meeskonnad üritasid mängu üle kontrolli saada, aga suuresti käis võitlus palli pärast keskväljal.

Juhtuma hakkas 30. minutil. HIFK vasakäär Carlos Erikson sai ohtlikult läbi, aga teravale pallile keegi soomlastest jaole ei saanud. Kohe järgnes Paide kiire kontrarünnak, kus Andre Järva teenis nurgalöögi. Järva oli uuesti aktsioonis 34. minutil, kuid tema tsenderdus jäi Andre Frolovi jaoks veidi kõrgeks ning peapuude ei olnud just õnnestunuim.

36. minutil võeti Kevin Kauber trahvikasti lähistel kollase kaardi vääriliselt maha. Martin Kase võttis vastutuse enda peale ja virutas korraliku kuuli HIFK väravasse – 1:0!

Teine poolaeg käivitus samuti madalatel tuuridel kuniks Kauber tegi 61. minutil mõned kiiremad liigutused. Löök läks siiski nässu ja pall lendas kõrgelt üle värava. Külalised said seejärel mängu üle kerge kontrolli ning 73. minutil pääses Paide ehmatusega. Esmalt klaaris Gurrutxaga palli väravajoonelt ja jätkuolukorras tegi Mait Toom suurepärase tõrje. Soomlastel oli veel mõni minut hiljem heast kohast karistuslöök, kuid Jani Bäckmani sooritus lendas meetrijagu mööda.

Mängu lõpus tegi Paide ridamisi vahetusi ning mänguminuteid teenisid ka meie U21 võistkonna poisid. Vajalikul hetkel tuli 2:0 – Sander Sinilaid andis vasakult hea nurgalöögi ning Gurrutxaga peast teele läinud pall maandus kerge rikošeti järel võrgus! HIFK siiski päris tühjade kätega ei jäänud, sest kolmandal üleminutil keerutas Nikolas Saira ilusa kauglöögi ristnurka.

2:1 võit oli igati teenitud ning meeskond saab nüüd jätkata valmistumist 30. märtsi Premium liiga mänguks Tallinna Kaleviga.

Mait Toom (80. Mattias Sapp), Muhammed Sanneh (87. Rico Reinoja), Martin Kase (90+1. Andre Tuul), Mikel Gurrutxaga (90+1. Marten Lehtsaar), Karl Mööl (69. Siim Aer), Sören Kaldma, Andre Frolov (83. Rait Õlge), Sander Sinilaid, Kevin Kauber (83. Jaagup Luts), Alassana Jatta, Andre Järva (76. Tarmo Neemelo).