Paide Linnameeskond võitis Premium liiga 6. voorus FC Kuresaaret 1:0 Henri Välja väravast. Meeskonna jaoks oli see tänavu juba viiendaks nullimänguks!

Viies esimeses mängus sama algkoosseisu kasutada saanud Paide pidi tegema mitu vangerdust – Narva mängus hüppeliigese trauma saanud Alassana Jatta kõrval oli haiguse tõttu väljas ka Kevin Kauber, tervisega kimpus olnud Sören Kaldma alustas pingilt. Nii said oma võimaluse Ander Ott Valge, Andre Järva ning esmakordselt algkoosseisu kuulunud 17-aastane Joel Kokla.

Kohtumine algas Paide jaoks otsivalt ja kontrollivalt. Kohe esimestel sekunditel oli kodumeeskonnal väike võimalus, kuid Mait Toom suutis halvima ära hoida. Esimesel poolajal tekitati nii mõnigi võimalus, ent vastaste puurilukud Magnus Karofeld ja Roland Kütt olid oma ülesannete kõrgustel.

Paide esimene ohtlik moment Kuressaare väravale sündis 22. minutil, kui Andre Frolovil oli võimalus skoor avada, ent Karofeld sai jala pallile vahele. Oma karjääri jooksul ka Paidet esindanud Karofeldi mäng sai läbi 34. minutil, mil teda asendas väravas Roland Kütt. Võimalus väravaid lüüa oli avapoolajal ka täna oma 300. meistriliiga mängu mängival Sander Sinilaidil ja Karl Möölil.

Kuressaare vähesed võimalused tulid ainult pika palli järel, mänguliselt nad Paide kaitseliinile probleeme tekitada ei suutnud. Paide jätkas vaheaja järel värava otsimist ja võimaluste loomist. 58. minutil kandis töö vilja, kui Andre Frolovile tehti viga ning Henri Välja viis karistusala nurga lähedalt suurepärasest karistuslöögist külalised 1:0 juhtima. Pall keerutas müürist mööda ja otse ette alla nurka, mis jäi Kütile tabamatuks.

Eduseisu järel võeti edasist mängu üsna turvaliselt. Viimasel veerandtunnil oli meeskonnal ridamisi võimalusi eduseisu suurendada, kuid mitmel korral mängiti palliga selgelt üle. Suurepärane võimalus oli Möölil, kuid tema lähilöök Valge vabastava söödu järel lendas ristnurgast napilt mööda. Võit on võit, ka raske võit ning kuue vooru järel jätkab Paide 13 silmaga kolmandal kohal!

Premium liiga järgmises voorus kohtub Paide Linnameeskond koduväljakul FCI Levadiaga. Mäng kunstmurustaadionil algab pühapäeval, 21. aprillil kell 15.00.

 

14. aprillil kell 13.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond  0:1 (0:0)
58. Henri Välja

Väravasööt: 58. Andre Frolov
Hoiatused: 57. Mairo Miil, 69. Silver Alex Kelder, 87. Oliver Rass – 10. Henri Välja
Mänguolud: +8, päiksepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 223
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Denis Petrov

Kuressaare: Magnus Karofeld (34. Roland Kütt), Mairo Miil, Mario Pruul, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Märten Opp (71. Karl Ivar Maar), Oliver Rass, Sander Laht, Rauno Tutk (66. Silver Alex Kelder), Elari Valmas.
Varus: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Karl Ivar Maar, Silver Alex Kelder, Karmo Paju, Kristjan Moorats, Sten Penzev.

Paide: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Joel Kokla, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Henri Välja, Ander Ott Valge, Andre Järva (66. Tarmo Neemelo).
Varus: Rene Merilo, Kristjan Pelt, Sören Kaldma, Tarmo Neemelo.